Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Régi/romlott hústól lehet...

Régi/romlott hústól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Hűtőben volt bontatlanul a nyers csirkemell. 6 napja lejárt. Fehér pöttyös volt és kissé záptojás szagú. Levet is eresztett. Megsütöttem alaposan, de még így is furcsa íze van, a záptojásra hasonlít leginkább.

Pár hónapja is történt ugyanilyen eset, akkor is megettem fél kilót ilyenből és semmi bajom nem lett tőle.



2017. júl. 27. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem a mélyhűtő részben volt, akkor igen, komoly bajod is lehet. Hiába sütöd meg, ha megromlott, akkor kaphatsz tőle egy jó kis ételmérgezést, hányást, hasmenést.
2017. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha rossz volt miért etted meg?
2017. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnáltam kidobni. :(


De múltkor ennél még rosszabb állapotban volt a hús, és attól se lett semmi baj, még csak hasmenés se.


Én úgy gondoltam, hogy a hőkezelés elpusztítja a kórokozókat benne, viszont mivel az íze is megváltozott azt már nem lehet visszafordítani sütéssel.

2017. júl. 27. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Téves elmélet, hogy a hőkezelés megöli a vírusokat.
2017. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Legyen tanulság, hogy örülj, hogy megúsztad (bár a hosszú erőteljes hőkezelés tényleg elpusztítja a kórokozókat). Ne az a párszáz forint számítson, hanem a biztonságod, így még élvezeti értéke sincs! Amúgy meg hasonló tapasztalatokra alapozva (bár én nem szoktam megenni, csak magamra dühösen kidobni) bevezettem, hogy ha a húst nem készülök aznap vagy másnap megfőzni, csak úgy de szép hús, jó lesz valamire alapon vettem, akkor lefagyasztom.
2017. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha valami bajom lenne tőle, mikor és milyen tünetek jelentkeznek majd?

Már fél nap eltelt, egyelőre még semmi baj.

2017. júl. 27. 22:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Két napon belül lehet hányás (az előbb), hasmenés.
2017. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kísérletezzél még, hátha egyszer összejön valami rendes fertőzés, vagy vérhas.
2017. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik az én immunrendszerem kibír ennyit. :)

Biztos vannak akik érzékenyebbek és megbetegednének ennyitől.

2017. júl. 28. 20:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem direkt csinálom, néha előfordulhat, hogy így alakul.
2017. júl. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!