Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tojásban a B12 és a B-vitami...

A tojásban a B12 és a B-vitaminok és a VAS, CINK az melyik részében van jelen? (Sárgája vagy fehérje, vagy mindkettő? Gondolom a B-vitaminok, mivel vízben oldódóak, akkor a fehérje részében vannak, de nem értek ennyire hozzá. )

Figyelt kérdés
2017. júl. 27. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Mivel a jó fehérje és tápanyagtartalma és jó ár/érték aránya miatt, eléggé sokat akarok enni naponta belőle (7-8 db tojás, de a koleszterin miatt csak 2-3 egész tojás és 5-6 tojás fehérjét).
2017. júl. 27. 21:37
 2/3 grematiko ***** válasza:
100%

Ez a "sárgájában van a csúnya koleszterin" egy mítosz!

A tojás az egyik legegészségesebb és legkomplexebb élelmiszer. (a valódi)

Nyugodtan eheted a sárgáját is.

A magas koleszterin-szint a test zsír-anyagcsere zavara, amit a táplálkozás (nevesül hogy mennyi zsírt eszel) 5%-ban százalékban befolyásolja!

2017. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Messze a sárgája az értékesebb, ezt tudtam, de pontosabban nem. De rákerestem egy számomra megbízható oldalon pont azokra, amiket kérdeztél (B-ből csak a B6-ra és a B12-re találtam adatot) s a sárgájában jóval több van belőlük.

A fehérje remek fehérjeforrás, de kb. ennyi. Akad benne ez-az, de nem sok. Jó, kálium pl. több van benne, mint a sárgájában, úgy tűnik. Sőt, magnézium is, de ezek oly kis mennyiségben, hogy egy kiló fehérje sem adna eleget...

2017. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!