Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket érdemes enni ha tömegeln...

Miket érdemes enni ha tömegelni szeretnék?

Figyelt kérdés
Eddigi étrendem szinte semmiből nem állt. Reggelente ittam 1l kakaót és délutánig elvoltam vele, de mostmár tudatosan szeretnék táplálkozni, ektomorf alkat vagyok. A táplálék-kiegészítőket ki szeretném hagyni. Csak az éttendemen szeretnék változtatni. 17/F

2017. júl. 31. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokféle lehetőséged van, elvégre vannak pl. vegán testépítők is...


Mindenképpen kelleni fog szénhidrát és viszonylag sok energia, persze tápanyagdús étrendre is szükség van, eleve nem azért vannak a kiegészítők, hogy azokkal vidd be a vitaminok és ásványi anyagok zömét. Amúgy elég nehéz teljesen kihagyni őket, de a legtöbb tápanyagot tekintve általában megoldható, de jó étrend kell hozzá.

Nézz tömegnövelő étrendeket (sivárak szoktak lenni, de ki lehet cserélni hasonlókra a dolgokat, valami ötletet adhat, ha nagyon nem értesz hozzá), ha ez kevés, kérdezz a testépítés rovatban... Ajánlom a tiszta étkezést, érdemes kihagyni a feldolgozott cuccokat, cukros vackokat, ésatöbbi.

Valami jó kis fehérjeforrás, plusz tipikusan gabona, de van, aki inkább zsírosan és szénhidrátszegényen eszik, némi jó zsír (én preferálom az olajos magvakat, tápanyagtartalmuk se rossz, bár hogy mennyi szívódik fel, az jó kérdés), zöldség, némi gyümölcs...

2017. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!