Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tapasztalt már valaki ilyet?...

Tapasztalt már valaki ilyet? Éhgyomorra való evés utáni hasgörcsök.

Figyelt kérdés

Elég régóta megvan ez a problémám de mostanába egyre sűrűbben történik meg velem. Van tapasztalatotok? A munkahelyem 2 kajaszünet van, egy 8kor a másik délbe. Mire elérkezik a szünet általában nagyon nagyon éhes szoktam lenni. (6ra járok dolgozni itthon előtte olyan korán nem igazán kívánok enni.) Mikor végre ehetek általában-mivel ilyenkor már nagyon éhes vagyok- nagyobb adagokat eszem. Azonban ezután a hasam elkezd görcsölni, bugyborékolni és megnövekedik a gáztermelésem is ami a hatalmas fájdalom mellett még elég kellemetlen is mert hangosan morog a hasam. A "gázokat" nem engedem ki a munkahelyemen azonban ez még jobban ront a helyzeten, hogy bent tartom a hasam sokkal jobban fáj, hangosabban bugyborékol. Hétvégente mikor normálisan tudok enni és nem várom meg míg nagyon éhes leszek nem szokott ilyen előfordulni.

El szeretnénk menni ezzel orvoshoz mert nem tudom mitől lehet de csak 1 hét múlva tudok és gondoltam, hátha másnak is van hasonlo problémája vagy tud valamit tanácsolni.


2017. aug. 10. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Kerüld a tartósított élelmiszereket, és rágd meg a táplálékot rendesen. A táplálékba ha nincs elég nyál belekeverve, az emésztést végző önálló életformák helyett a biogázerjesztő baktériumoké a főszerep. A belek redőibe összecsomósodott só (kálisó) a belek falait már kikezdte, ezért a görcsös fájdalom. Káliummentes ételeket kell fogyasztani, de ez szinte lehetetlen, ha nagyüzemileg gyártott élelmiszereket eszel.

Én már a patikában veszem a sót, és csak nyers húsból készített húsételeket eszem. Ha éhes vagyok lesütött hús, és saját készítésű kenyér, zsemle, kifli, és bőségesen fogyasztok mellé zöldet. (zöldpaprika, paradicsom, sóska, stb.) De mindent magam termelek, és csak is magam készítem el. A közüzemekben nem lehet ellenőrizni, hogy honnan származik a só amivel ízesítik és tartósítják az ételeket.

Ezzel a módszerrel 3 év alatt tünetmentes lettem, és nem szedek semmiféle gyógyszert.

2017. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!