Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez anorexia? Ha igen mennyire...

Ez anorexia? Ha igen mennyire súlyos?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok es mar talán 4.-es korom ota zavar a súlyom. Akkoriban volt,hogy fogyokuraztam de nem igazan jött össze aztán mikor 15 évesen 8.utan depressziós lettem (mas okok miatt) az egészen 1evig tartott de közben a súlyom is rettentően zavart es volt mikor hosszabb ideig a tukorbe néztem magam csak sírni tudtam a látvány miatt. 16evesen döntöttem ugy, hogy abbahagyom az evest. Volt, hogy egy hétig nem ettem es egy hét alatt 5kg is fogytam aztán mar jobban éreztem magam de meg mindig nem volt eleg folytattam a nem evest es 68rol 58ra lefogytam de egész nap csak a kaloriak a kajak es az idő járt a fejembe,hogy mikor ehetek es mikor nem es mennyit. Mar eljutottam addig, hogy 55 vagyok de ez meg mindig nem eleg bar a csontjaim ki állnak mar kicsit de meg mindig köver vagyok a szememben es mar az etvagyam is elment mar mem érzek késztetést az evésre. De szedek vitaminokat, mivel regen a hajam is hullott ettől de mar nem a vitaminok miatt. Es jobban érzem magam ha nem eszek de ha eszek, akkor van nagy buntudatom.

2017. aug. 17. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az. Hogy mennyire súlyos, arra többek között abból következtethetsz, hogy mennyire rendszeres a ciklusod.
2017. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esélyes, de ha nem az, akkor valami más hasonló evészavarod és testképzavarod van.

Nagyon súlyos. Nem enni eléggé halálos dolog s persze lelkileg is megnyomorít ez a beteg hozzáállás, amikor vidáman figyeled, hogy hogyan ölöd meg magad.

2017. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. aug. 17. 18:18
 4/6 A kérdező kommentje:
De aki tud erről tobbet akkor írhatna nekem, jo lenne valakivel ezt megbeszélni
2017. aug. 17. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ilyet orvossal kell megbeszélni.
2017. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Ezt hívják testképzavarnak. Amikor nem úgy tapasztalod a testedet, ahogy az a valóságban releváns.

Ez anorexia, és nincs olyan anorexia, amelyik ne lenne súlyos! Ez egy mentális betegség, amely a legnagyobb halálozási aránnyal bír az összes pszichiátriai betegség közül.

Mennyit eszel? Megvan minimum 2200 egy nap? Tartasz bármilyen korlátozást az étrendedet illetően? Az, ha eszel rendesen, még nem biztos hogy egyenlő azzal, hogy eszel eleget.

[link]

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. A testképzavar veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Az anorexia nem a súlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ez tartsd észben.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél!

Ha kérdésed van, írj.

2017. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!