Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utánoz a barátnőm és...

Miért utánoz a barátnőm és miért gondol jó mókaként erre a súlyos betegségre?

Figyelt kérdés

Szóval, anorexiás voltam.

Mostmár elkezdtem gyógyulgatni, szeretnék jobban lenni.

Van egy barátnőm, aki elkezdett utánozni, annyira megtetszett neki ez a betegség, hogy most bele akarja hajszolni magát.

Nem eszik, meg hányni is szokott és nem tudom hogy lebeszélni. Elmondtam neki, hogy ez egy súlyos dolog és, hogy ne akarjon beteg lenni, de nem hallgat rám. Régen pedig csak úgy hobbiból elkezdte magát vagdosni, tök boldog volt csak magára szerette volna eröltetni, hogy ő súlyos depressziós és, hogy pszichológusra van szüksége. Szerintem is arra van szüksége, de nem azért, mert depressziós lenne, inkább csak egy kis odafigyelésre van szüksége.

Az anorexia, meg a depresszió is csak azért tetszik nrki, hogy kitehesse tumblr-re, vagy nem tudom.. de nagyon aggódom érte. Annyira belefeletkezett ebbe az önsajnálatba és olyan jól érzi magát így, hogy képtelenség rábírni a változtatásra. Eléggé bűntudatom is van, mert az anorexiára az ötletet rólam mintázta, pedig én nem dirrkt csináltam.

Mit tegyek? Ti mit tennétek? Majd megunja és befejezi, vagy súlyosabb következményei is lesznek?



2017. aug. 10. 09:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Amúgy a barátnőm 14 éves

A súlya még egészséges, 153cm és 39kg

2017. aug. 10. 09:33
 2/7 anonim ***** válasza:
39 kiló az nem egészséges súly..Beszélj a szüleivel, mert a barátnőd nem normális.
2017. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez az egyik legnagyobb hülyeség amit valaha hallottam. Azonnal beszélj a barátnőd szüleivel, hogy pofozzák fel, vagy én nem tudom, de ha gondol a jövőjére, akkor ezt befejezi. Az anorexia és a depresszió sem játék, ha a barátnőd alapjáratában boldog, és egészséges, akkor azonnal hagyja abba, mert ez egyáltalán nem menő. Ha majd korházba kerül azért, mert már 10 kiló vasággyal, vagy mert hülyeségből elvágja az egyik erét és a szülei ott bőgnek az ágya szélén talán észhez térne, de akkor már KÉSŐ. Ez ezzel a korral jár, nem vagyok képes megérteni, hogy ez miért jó. 14 éves vagyok, és nagyon sok olyan ismerősöm van, aki vagdosta magát, mindegyik időben kapott észbe, másrészt az anorexiával elmúlhat a menstruációja, gyereke sem lehet többé. Keress neki pszihologust. Remélem észbe kap.
2017. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem ezzel a korral jár! A barát nőd, már bocsi, de nem normális. Nem hinném, hogy csak utánozna téged és annyira kiegyensúlyozott, boldog lenne, ha arra van szüksége, hogy felhozza magára a figyelmet. Lehet pont azért barátkozott veled, mert hasonló cipőben jártok, csak ő titkolja előtted és azt mutatja milyen boldog. Egy boldog tini nem vagdossa magát, sen nem sanyargatja hánytatással magát és nincs szüksége arra, hogy felhozza magára a figyelmet, mert meg van a megfelelő családi háttere hozzá! A titni kor tény, hogy nehéz, mivel a hormonok beindulnak, megzavarít kissé, de ekkora ökörségeket annak idelyén mi sem csináltunk , csak azoknál voltak furcsaságok, akiknek a családi háttere is bizar volt! 36 éves nő vagyok... Szólj a szüleinek! Mást nem tehetsz, bár őket sem értem, hogy nem veszik ezt észre, hogy a lányuk zokni? Ezek szerint mégsem foglalkoznak vele és mégsem annyira kiegyensúlyozott a háttér és a nagy boldogság is kamu.
2017. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem egy egészséges viselkedés de ezt nyilván te is tudod. Azt gondolom, hogy esetleg te több figyelmet kapsz a betegséged miatt és neki is erre lenne szüksége és gondolja, ha olyan lesz mint te akkor majd rá is jobban fognak figyelni.

Viszont meg kell vele éttermi, hogy nem kell ahhoz betegnek lennie hogy jobban figyeljenek rá.

El kellene vinni pszichológushoz mert vannak olyan esetek amikor valaki annyira átveszi a masikember betegséget, hogy tulajdonképpen a végén tényleg megbetegiti saját magát. "veszélyes játék"

2017. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintm a barátnőd figyelemhiányos. Lehetséges, hogy otthon a családjában nem foglalkoztak/nak vele elget... ilyesmi okai lehetnek. Anorexia nervousas nyilván nem tud lenni mert az lelki eredetű, de ha valoban nagy akaratereje van könnyen lehet alultáplált. Beszélhetsz vele, de elsősorban a családjában kéne rendezni a dolgokat.
2017. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jól mondják a többiek a barátnőd nem normális. Sőt nem nem normális Ő egy fajta mentális betegségben szenved. Beszélj a szüleivel, mert szüksége van egy szakemberre. A depresszió nem játék ahogy az anorexia sem! És szerintem ezt Te is tudod. Neked pedig jó gyógyulást. :D
2017. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!