Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi időközönként esztek?...

Ti mennyi időközönként esztek? Ez evészavarra utal?

Figyelt kérdés

Kisebb korom óta eléggé dundi gyerek vagyok. Az utóbbi időben pedig elhatárolódtam afelé, hogy lefogyok.

Azonban mióta el akarom kezdeni ezt egyre csak hízok.

Körülbelül fél óránként éhes vagyok és össze-vissza eszek és nem bírom megállni.

Ha unatkozok akaratomon kívül bekapok egy csokit, ha fáradt vagyok eszek, ha TV-zek eszek. Próbáltam már rágóval helyettesíteni, de nem megy. Folyton csak az ételen jár az eszem. Segítség?! Orvosra nem lenne időm.

16/l



#étel ##tilos
2017. aug. 22. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez szerintem nem normalis nem akarlak meg ijeszteni de legyen idod el menni orvoshoz. ..es akaratod hogy ne akarj enni alandoan komoly betegseghez is folyamodhatsz szerintem... nalam meg pont forditva van nehez tudok enni el kezdtem fogyozni most mar nem is fogyhatok de nehez tudok enni es csak akarat segit
2017. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Akaratero.

Nem kell orvoshoz rohangalni, hatarozd el magadban, hogy te most nem zabalsz ossze mindent.

Rakj ki hatterkepnek egy karcsu csajt, az majd motival.

Ja es sportolj.


En is edesszaju vagyok, ugyanilyen voktam, mint te, de aztan nem fertem bele az utolso nadragomba se, de csoro voltam, szoval muszaj volt valamit kezdenem magammal. Nameg 40%-os volt a testzsirom.


Aztan szepen elmentem dolgozni, annyira elment a kedvem az elettol, hogy kinoztam magam zoldsegekkel es lesovanyodtam, mint a homogenezett tej. Ennyi eleg volt.

2017. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel fél 8 körül szoktam reggelizni, délben ebédelni, fél 6-kor vacsorázni, este pedig ha megéhezem, akkor joghurtot vagy gyümölcsöt eszem.

A cukrot abszolút elhagytam, nagyon ritkán eszem csokit, 1 héten max. egyszer 2-3 kockát, a péksüteményeket is abszolút elhagytam, reggelire zabkását eszem. Fél 6-kor pedig lecsökkentettem a korábbi ételmennyiséget felére.

Drasztikus diétát vagy fogyókúrát nem is akartam csinálni, mivel úgysem tudnám tartani, ismerem magam.

A célom az volt, hogy ne hízzak tovább, esetleg pár kg-ot fogyjak.

4 kg-ot dobtam le 2 hónap alatt.

2017. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A bajom még csak annyi, hogy ha meg is tudom állni, például reggel nem eszek, akkor délután a dupláját viszem be. Egyszóval ha elkezdek enni nem bírok leállni.

2017. aug. 22. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kiéheztetés a legtöbbünknek nem jó... De azt is ismerem, hogy elkezdesz enni és onnantól rendszeresen eszel. De félóra???

Milyen az étrended, az étkezéseid mérete?

Mi a leglaktatóbb ételed?

Ha én mindenáron fogyni akarok, akkor bevezetem, hogy ha éhes vagyok, megeszem 1-2 tojást. Sosem tudok túl messzire jutni vele, túl laktató s nem csábít annyira nagy mennyiségben, mint sok más étel. Sosem azzal szállok el. Persze a többi étel zömét nem enni, az nagy fegyelmet igényel, lelkileg is küzdelem ez. De ha csak éhes vagyok, arra jó.


Az unalomevést nem igazán értem, de ha csak rágcsálni akarsz, azt zöldséggel is lehet.


Némi fegyelem kelleni fog, anélkül nem megy.


Ami a kérdést illeti: az evési ablakomban 1,2 vagy kismillió alkalommal eszem, de napi 18-20 vagy más számú órát böjtölök (jóllakott vagyok, nem is tudnék enni, csak kényszerből). Rengeteget gondolok ételre én is, igazi függőség... De született időszakos böjtölőként csak éjszakai evéssel tudom széthúzni az evést 12 órára, többre pedig sehogysem.

A párom normálisabb, 3 evéssel. Nos, ő 6-kor reggelizik, 3-kor ebédel és változó, mikor vacsorázik (5-7 körül?). Sokat eszik egyszerre, ezért bírja, de neki amúgyis 3 evés való. Van, akinek a sok kis evés az ideális, úgy tűnik. De 2-3 óránként, nem félóránként. Valamit elronthatsz az étkezéssel, ha félóra múlva éhes vagy...


S fejben is rendbe kell tenni, hogy ne mindenre evés legyen a válasz. Komfortot nyújtó nasinak még tea is jó (persze üresen, ahogy egy rendes, szálas teát iszik az ember. én a filtereseket is úgy iszom)...

2017. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!