Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami bajom a sok haltól?

Lehet valami bajom a sok haltól?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a halat, nagyjából 2 hetente kerül az asztalra egy ebéd erejéig, de ezen a hétvégén kizárólag halat akarok enni.

Reggel már egy üveg pácolt heringgel indítottam a napot, a hétvége hátralévő részében rántott pontyot terveztem, ami 5-6 étkezést fog jelenteni, étkezésenként 2 szelet hal és rizibizi.

Nem ártalmas az egészségre ennyi hal?



2017. aug. 26. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Alkalmilag biztos nem gond. Amúgy sem aggódnék, hacsak nem szállsz el a fehérjével (ami persze állati termékekre alapozva könnyű), az azért megterhelő, illetve ha valamiből igen sokat eszel, akkor könnyebben elmaradhat valami fontos tápanyag, amiben szegény.
2017. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit sok, havi 1-2 alkalomnál gyakrabban ne fogyaszd a magas higanytartalma miatt. A halnak lennének jó tulajdonságai, ha nem úgy tartanák ahogy. Sajnos a körülmények és a tengerek szennyezettsége miatt az egyik legroszabb minőségű élelmiszer manapság, ami a kémiai anyagokat, vegyszereket illeti.
2017. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Havi 1-2? Ne hülyéskedjetek már! Számos kutatás mondta ki, hogy a heti egy vagy két alkalommal fogyasztott hal 36 százalékkal csökkenti a szívbetegség kockázatát, ezen kívül rengeteg olyan vitamin van benne, amit máshonnan nem tudunk beszerezni. Az édesvízi halakban nem igazán van higany, a tengerinél meg meg kell nézni, honnan származik.

Semmi baj nem lesz belőle, ha egy hétvégén csak halat eszel!

2017. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Véget ért a halkúra. Picit csalódtam magamban, mert ma este már nem igazán esett jól. Már a hátam közepére se kívántam.

Plusz elég nehéz étel, főleg ilyen melegben megterhelő, és mozgás nélkül szükségtelen volt ennyi fehérjét bevinni. Többet ilyet nem csinálok, néha egy-egy ebéd elmegy, de így sok. Egyébként jól vagy. :)


Tudom, hogy gyakrabban kellene enni, de ez már pár évtizede így van megszokva. Tengeri halat nem sokat eszem, így a higanytól konkrétan nem tartok. Szegedi halgazdaságból van a ponty, szerintem kiváló minőségű.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. aug. 27. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a ponty egyike a legzsírosabb halaknak, így valóban nem könnyű étel. Kúraszerűen valóban nem érdemes fogyasztani, legyen inkább a változatos étkezés része! :)
2017. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!