Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet ez? ⬇

Mitől lehet ez? ⬇

Figyelt kérdés

Nem szererek enni, nagyon válogatós vagyok. Csak pár étel van, amit szívesen megeszek. Ha olyan kaja van, amit nem szeretek, akkor inkább éhezek, mert evés közben hányingerem lesz, már olyan is volt, hogy hánytam. Azon is elgondolkoztam, hogy milyen jó lenne, ha infúzión kapnám a táplálékot, és nem kellene ennem. Nem tehetek róla, pár hónapja kezdődött. A családom azt hiszi, hogy anorexiás vagyok, pedig nem azért nem eszek, mert fogyni akarok, hanem mert utálok enni. Tényleg nem tartom magam kövérnek, inkább egy kicsit soványnak gondolom magam.

Nem tudom, hogy ez mitől lehet, mástól még soha nem hallottam, hogy ilyen problémája van. Gondolkoztam, hogy elmegyek orvoshoz, de félek hogy hülyének nézne. Nagyon utálom ezt a helyzetet, szeretnék is változtatni, de nem tudom hogyan.

Ez milyen betegségnek lehet a tünete? Valami lelki betegség lehet? Vagy testi? Gyomorproblémám volt, esetleg azzal lehet összefüggésben?

Eléggé meg vagyok ijedve, azt hittem el fog múlni, de nem.😢

17/l



2017. aug. 26. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Menj el pszichológushoz ennek valószínűleg lelki okai vannak.
2017. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez tényleg betegség tünete valószínűleg. Ne szégyellj orvoshoz menni, ő azért van ott, hogy segítsen. Vannak ritkább betegségek is, attól még léteznek, hogy nem hallottál róla!

Lelki eredetű is lehet természetesen.


Minden ételnél így érzel, vagy csak bizonyos ételcsoportoknál?

2017. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz!

Gyomorprobléma miatt is lehet, lehet allergiás vagy valamire ami kikészíti a gyomrod, lehet valami mérgezés is ami nem ürül ki, pl. higany...

Nem hiszem, hogy beképzeled magadnak, az orvos sem fog kinevetni, ez egy elég súlyos tünet.

2017. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A családod jól hiszi, sajnos.
2017. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Lehet, hogy hétfőn elmegyek az orvoshoz, úgyis kell mennem más miatt is. Nem figyeltem meg, hogy milyen ételeknél van ez, de elég soknál, főleg a húsos, nehéz ételeknél (de nem csak ezeknél)

És nem, biztos, hogy nem vagyok anorexiás! Szerintem tudnék róla😀 Én inkább hízni szeretnék, nem fogyni!

2017. aug. 26. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatnád esetleg a vegetáriánus diétát egy időre, ha főleg a hússal van gondja a szervezetednek.
2017. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!