Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi vizet isztok egy...

Ti mennyi vizet isztok egy nap? 14l

Figyelt kérdés
Én megiszom az 1,4-et. Ennyi elég vagy növeljem az adagot?

2017. szept. 11. 18:04
 1/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező.Szerintem megihatsz akár 2 litert is egy nap.

Valami olyasmit hallottam hogy 20kg-onkét 1 liter,tehát ez attól is függ hogy hány kg vagy.

Remélem hogy tudtam segíteni.

2017. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én kb. 2 litert iszok átlagban. függ a testsúlytól, fizikai aktivitástól, hőmérséklettől stb.

Általános szabályként elmondható, hogy ha sötét sárga a vizeleted, akkor keveset iszol. (de, asszem, b vitamintól is lehet sárga, ha pl. Supradynt szedsz, akkor az nem számít)

2017. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte sose mérem, mert nem tudom (mire eszembe jut, aznap már ittam 5 valamekkora pohárral), de kb. 1,5-4 liter, plusz az ételeim víztartalma, de az általában kevés, ha pedig levest eszem, nyilván jóval kevesebbet iszom.


Nem tudom, mekkora vagy, milyen aktivitással s mennyi vizet viszel be az ételeiddel... Az se mindegy, milyen melegben vagy... Én annyit iszom, amennyi kényelmesen jön, sosem erőltetem, de ez nem mindenkinél válik be, valahogy a mai emberek szomjúségérzete rosszul képes működni.

2017. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. szept. 11. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

3 liter megvan m8nden nap, azon fellül változó, van amikor a 8at is elérem nyáron... 1-1alkalommal a 10 is meglehet.

30/f

186cm 90kg

2017. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én igazság szerint vizet keveset, de más formában folyadékban megvan a napi 2 liter.


ébredés után 2-3 dl mentes víz

reggel kávé (az mondjuk vízhajtó)

egész nap teák (abból 1,5 liter lemegy a nap folyamán)

este 1 pohár száraz vörösbor (az kb 2 dl)

2017. okt. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!