Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kókusz és a belőle készült...

A kókusz és a belőle készült feldolgozott ételek mennyire egészségesek/károsak?

Figyelt kérdés

Például most beleöntöttem egy decinyi zsíros kókusztejet 25 deka zsírszegény krémtúróba (mert a krémtúró nagyon száraz volt, 10 dkg krémtúróban csak 84 KCal van). Ezzel szemben most lestem meg, hogy a konzerves kókusztejnek meg 291 KCal a 100 grammra vetített engergiatartalma. Azért vettem, hogy hétfőn thai masalát készítsek belőle. De ahhoz a fele is elég.


Uhh. Most meg nagy elánnal bekanalaztam az összes túrókrémet :S:S:S (Eritrittel édesítettem.)


Egyébként natúr kókuszolajjal szoktam néha sütni meg


2017. szept. 16. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egészségesek, feltéve, hogy nincs bennük túl sok adalékanyag, cukor stb.

A zsírszegény krémtúró/túró szerintem is ehetetlen. Jobban jársz, ha zsírosabbat veszel, vagy teszel bele tejfölt. A kalóriák helyett a ch-t érdemes figyelni, ha fogyni szeretnél.

2017. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kókusszal nincs baj. Én még a túrót is jobban kerülném, de az gyerekkorom óta nem esik jól és az ipari állattartás sem jön be, maga a túró igazából OK étel. Szóval amit te ettél, az OK :)


Van energiatartalma rendesen, de annak semmi köze az egészséghez, amíg nem eszed túl magad belőle.

2017. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:) A túró az bio volt. Köszi a válaszokat.
2017. szept. 17. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!