Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik vitaminokat és ásványi...

Melyik vitaminokat és ásványi anyagokat érdemes kombinálni egymással? Hol szerzitek be ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár éve nagyon elterjedtek a multivitamin és ásványi anyag tabletták, amikről bizonyították azóta, hogy nem olyan jók, nem szabad ennyi vitamint és ásványi anyagot kombinálni, mert elnyomják egymás hatásait, viszont vannak bizonyos elemek és vitaminok amiket ha 2-3-asával kombinálunk, felerősítik egymás jótékony hatásait és megvédik egymást (ilyen pl az A+C+E vitaminok kombinációja). Azt hallottam még, hogy az aszkorbinsavat érdemes citromos vagy narancsos vízzel bevenni, mert úgy sokkal jobban érvényesül, mint magában. A B vitamin családot egyben jó bevenni, valamint az egyik legelterjedtebb Kálcium + Magnézium kombo is nagyon jó.

Milyen jó párosításokról tudtok még? Szeretnék magamnak egy napi rendszert felépíteni erre, persze az étrendembe gyümölcsök, zöldségek és olajos magvak, diófélék is tartoznak, de ezeken felül jó lenne még egy normális vitamin és ásványi anyag ellátás, főleg, hogy jön a téli időszak.

Hol szoktátok beszerezni olcsón ezeket a vitaminokat? Én eddig ilyen Fitness Pontokban szereztem be a vitamint ahol sport táplálékkiegészítőket árulnak leginkább, de ott leginkább ilyen multivitaminos készítmények vannak csak, plusz külön C, D, E vitamin meg egy-két ásványi anyag. Köszönöm előre is a segítségeteket. Ha ha nem gond nektek, esetleg az áraikról is írhattok, hogy amiket ti használtok napi szinten mennyibe jön ki havonta összesen, mert sajnos korlátozottak azért a kereteim jelenleg.



2017. okt. 11. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Te mennyit bírsz költeni ezekre havonta?
2017. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát max 5 ezer lenne jó havonta, persze elosztva, szóval ha egy doboz D vitamin mondjuk 3 hónapig tart ki, akkor annak az árának a harmada számítana csak bele az 5 ezerbe.
2017. okt. 11. 15:54
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én nem tudom honnan jön Neked az, hogy a kalcium-magnézium jó együtt, mert ha elolvasod egy-két mono kalcium vagy magnézium betegtájékoztatóját, akkor láthatod, hogy mindegyik 2-3 óra elteltével javasolja szedni őket, mert akadályozzák egymás felszívódását. Ettől függetlenül meg persze fontos, hogy ha az egyiket pótoljuk, akkor gondoskodjunk a másikról is, mert ha már felvette őket a szervezet, akkor fontos, hogy "odabent" meglegyen az egészséges arányuk, ne boruljon az egyensúly az egyik javára.


Nekem ásványi anyag pótlásnál az elsődleges szempont a jó felszívódású vegyület, aztán jön az árhasonlítgatás. Magnéziumból az Innopharm magnézium-laktát+B6 (ami hajszálra ugyanaz mint a MagneB6, csak feleannyiba kerül), illetve BioCo magne-citrát+B6 szokott befigyelni, ami valamivel olcsóbb, de azért a felszívódása is kicsivel rosszabb. Ha viszont lórúgásnyi magnézium kell, dm-ben magnesium-citrate italpor (1299Ft/30 tasak) - és megvan a teljes napi adag. Ha vegytiszta magnézium-citrátként veszed, persze úgy a legolcsóbb.


Kalciumot gyógyszertárban kapható Citrokalciummal pótolok (50 db 750 Ft körül), de a BioCo-nak is van kalcium-citrátja, ami szintén jobban felszívódik, mint az ilyen bénaságok, hogy dikalcium-foszfát, meg mészkő (Ca-karbonát).


Vasat szintén a BioCo-tól veszek, de ehhez hozzá tartozik, hogy vaspótlást kb. nem érdemes étrendkiegészítővel végezni, mert a jó vasfelszívódás 15-20%-ot jelent, az ilyenekben meg van 14 mg adagonként, vagyis minimum 5 adagot be kell tolni naponta, hogy egyáltalán legyen esélye annak a 14 mg-nak valamennyire felszívódni. Nem véletlenül van a vényköteles vaspótlókban 100+ mg/adag. A vas nagyon kényes jószág, ja és nagyon féltékeny is, úgyhogy semmilyen más ásványi anyaggal nem szedhető együtt, mert kb. mindennek akadályozza a felszívódását. Reggel, éhgyomorra, C-vitaminnal érdemes szedni, úgyhogy én C-vitaminos vízzel tolom. Meg állítólag élelmiszerrel pótolva az állati élelmiszerből jobban felszívódik, ezt alá is tudom támasztani, miután életemben nem volt még normális vas eredményem, s egy időben elkezdtem sok marhahúst és kacsamájat enni, s akkor abrakadabra, kijött életem első normális vasértéke, viszont aztán ezeket megint redukáltam, mert hát mégis irtózatosan brutál nagy ökológiai lábnyomuk van, így hát a vas is szépen követte ezt, ismét rossz laboreredményt produkálva.


Akkor B-vitamin: nekem bioextra B komplex. Ebben egyáltalán nincsenek túltolva a vitaminok, mint egyes elszállt multikban, úgyhogy nem lesz neonsárga pisi meg ilyenek. Folsav viszont nincs benne, ami mondjuk nekem nem is baj, mert azt amúgy is pótolnom kell külön (Eurovit).


D-vitamin: szintén bioextra, ez viszont vényköteles, így 100 db 3000 NE kb. 670 Ft, ugye ezt nem kell kommentálni... A háziorvos pikk-pakk felírja, különösen így téli szezon közeledtével, legalább Te nem fogod látogatni őt járványok idején. De kisebb hatóanyag-tartalmú vényköteles D-vitaminok is vannak fillérekért.


C-vitamin: dm C-vitamin por, 100g 550 Ft, Rossmannban ugyanez most 870.-. Sajnos patikákban néhol nem adnak ki 10g-nál többet, meg néha elég drágán adják.


Ami a beszerzést illeti, én az Árukeresőn mindig megnézem, hogy hol a legolcsóbb és lehetőleg olyan webshopban veszem meg, ahol van online kártyás fizetés és személyes átvételi lehetőség. Így már megismertem pár webáruházat meg bolttal is rendelkező bioboltot, úgyhogy látszik a tendencia, kiknél éri meg vásárolni. Egyes termékeknél simán lehet 1000-2000 Ft-os különbség is.

2017. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!