Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szörp tényleg egészségesebb...

Niceszisz kérdése:

A szörp tényleg egészségesebb mint bármelyik üdítő ital?

Figyelt kérdés
Már herótom van a víztől. Colat nem akarok inni. A rostos üdítők még hizlalnak és olyan gyomorsavat csinálnak hogy ketté áll a fülem. Akkor mit igyak ?

2017. okt. 22. 04:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A szörp akkor egészségesebb, mint az üdítők, ha minél több gyümölcsöt tartalmaznak.


Szerintem próbáld ki az ízesített vizeket, meg a cukormentes üdítőket. De a legjobb az, ha átállsz teára. Abból nagyon sokféle van, és szerintem bármilyen hőmérsékleten finomak.

2017. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
tartalmaznak = tartalmaz
2017. okt. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TR75 ***** válasza:
80%
A tea miatt is éghet az ember gyomra, mivel csersav oldódik ki belőle.
2017. okt. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fekete tea létezik, legtöbb teában nincs csersav.
2017. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 TR75 ***** válasza:
80%
A gyümülcstea valójában nem is tea ;-)
2017. okt. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz,de még mindig szerencsésebb azt fogyasztani,mint az agyon cukrozott vagy édesítőszerezett üdítőket,meg szörpöt.
2017. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Legfeljebb az a szörp, amit a nagymamád készít a kertjéből szedett gyümölcsökből... De még az is tele van cukorral.
2017. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A szörp élből tele van cukorral, hiszen gyümölcsből van és általában még hozzáadott cukor is van bennük (az enyémben nincs, nem is nagyon édesek, a málnaszörpöm még savanyú is, de nekem ízlik, az a fő). Ez még önmagában nem akkora gond, de egész nap szörpöt inni az brutális cukorbevitel.


Én néha vitaminos, ásványi anyagos pezsgőtablettával dobom fel a vizet, vannak elég iható ízűek, általában pedig teázom (persze üresen, ahogy a rendes teát issza az ember). Azért a vizet is meg tudom inni, bajban lennék, ha nem ez lenne a helyzet.

Néha limonádét iszom, a citromban kevés a cukor, pluszban pedig nem édesítem, de akkor is érdekesebb, mint a sima víz. Gyömbérrel, mentával, más gyümölcsökkel is feldobható.

2017. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rendesek vagytok! Huh nem vagyok nagy tea imádó bevallom őszintén. De ezekszerint jobb mint a szörp. :) eszembe sem jutott a tea :)
2017. okt. 22. 14:08
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, én is a teák mellett teszem le a voksom (természetesen cukor, ízesítő, citromlé stb. nélkül). én a legrosszabb ízűnek ítélt teát is simán megiszom mindenféle ízesítés nélkül, de ha te nem ilyen vagy, akkor ajánlom az ízesített zöld és rooibos teákat (szálas teákat, természetesen). olyan teakeverékek léteznek, amelyekre álmodban sem gondolnál, és nagyon egészségesek. ha budapesti vagy, könnyen beszerezheted őket a teaházakban, de a legtöbb vidéki nagyvárosban is vannak teaházak, teaboltok, ahol kedvedre válogathatsz. a bodza és citromfű teának is finom az íze ízesítés nélkül.

egyébként azt sosem értettem, hogy valaki hogy unhatja meg a vizet. a víz a legjobb szomjoltó, egészséges is, nincs benne cukor, mindenféle hozzáadott fisfos... de ahogy írták már előttem, egy kulacs vizet is fel lehet dobni mentával, eperdarabokkal, citrommal, uborkával, naranccsal, kiwivel, barackkal...

2017. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!