Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen betegség alakulhat ki,...

Milyen betegség alakulhat ki, ha valaki túl kevés zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt?

Figyelt kérdés
Belegondoltam és én nagyon kevés ilyet eszek.Általában csak naponta 1 banánt.Azon kívül semmit.

2017. okt. 23. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül alakul ki betegség, de azért ez elég necces. Csak állati eledelen is elélhet az ember problémák nélkül, de akkor nem lehet válogatós. De erről nem sokat tudok.


A gyümölcs lazán kihagyható, de zöldség nélkül azért jobb, ha az ember tudja, mit csinál. De semmi nincs benne, amit ne lehetne másból bevinni, szóval elvi lehetőség van a nélküle életre. De az nem az átlagember étrendjén (mínusz zöldség és gyümölcs) át vezet.


Részleteket nem tudok, nekem úgy kellett kicsit leszokni a zöldségekről, annyira odavagyok értük. Csupán érdekesnek tartom, hogy simán lehet élni nélküle, megfelelő táplálkozással persze. A régi eszkimó táplálkozással próbálkoztak más származású s addig szénhidrátosabban táplálkozó emberek is és nem volt gondjuk, már akiről én olvastam. Még C-vitaminhiányt sem szedtek össze.

De ahogy már említettem, ahhoz nem akárhogy kell táplálkozni.


Tudom, ez nem segít sokat, de ennyit tudok.

A helyedben megnézném az ételeimet, hogy rájöjjek, miből lehet hiányom. Vagy csak elmész kivizsgálásra, ha már rég így eszel. Pár tápanyagot kiegészítőkkel is bevihetsz, de egy erősen hiányos étrendet kiegészítőkkel sem tudok jónak tartani, bizonyára ott gondok lesznek.

2017. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Székrekedés. (= heti 1-2 széklet és/vagy nagyon kemény széklet) Vitamin és nyomelemkészítményekkel nem orvosolható, csak a növények rostjaival. Köretként, levesben sem sikerül magadhoz venni? Egyébként napi 1 banán már szinte átlagon feletti ahhoz képest, hogy emberek mennyire képesek mellőzni a növényeket.
2017. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem eszek levest.Köretként rizst eszek mindig.

Az baj,ha túl kevés a széet?Mert én nem szeretek szarni..

2017. okt. 24. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Állítólag a kevés rostbevitel növeli a bél rákos megbetegedésének kockázatát, és a ritka, kemény széklet jó kis aranyérhez is vezethet. Szeresd meg a szarást, a barátod! :)
2017. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Vitaminhiány, ásványi anyag hiány.
2017. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bizony, a könnyű szarás nagyon fontos. a ritka, és betonkemény széklet jelzi, hogy a szervezetnek hiányzik valami..


ez biztos aranyér, és végbélrák lehetősége, ha sokáig csinálod.

2017. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!