Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor kezd el hatni az életmód...

Mikor kezd el hatni az életmódváltás?

Figyelt kérdés
Voltam pénteken a háziorvosomnál vastagbél panaszok miatt (alhasi feszülés, néha éles fájdalom, változó széklet, stb) valamint azt is elmondtam neki hogy mind az alhasi UH, mind az általános laborvizsgálatom rendben volt. Miután elmondtam az életmódomat (sok szénhidrát, cukor, nagyon kevés rost, nagyon kevés mozgás, össze-vissza eszegetés)azt mondta, a probléma háttérben ez áll. Azóta elkezdtem odafigyelni az étkezésemre, bevittem a gyümölcsöket az étkezésembe, valamint a teát/Pepsit is ásványvízre cseréltem. Kérdés, mikor kezdenek majd elmúlni a panaszaim? 1 hónap? Félév?

2017. okt. 15. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lett volna, ha még vizsgálódnak kicsit. A háziorvosnak valószínűleg fogalma sincs, mi van, de az étkezésedre könnyű volt ráfogni. Ha javítasz az étkezéseden, az mindenképp hasznos, de hogy a panaszaid milyen mértékben és milyen gyorsan javunak, nem lehet megmondani. A gyümölcsöknél talán még inkább fontosak a zöldségek.
2017. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A sok gyümölcsben levő cukor annyira nem segít a sok szénhidrát esetleges problémáján, persze ha sok süti helyett eszel némi gyümölcsöt, akkor javíthat. Bár semmi gond a sok szénhidráttal, a legtöbb ember esetében.

Viszont az étrend többi dolga alapján valóban érdemes változtatni.


Ami a fő kérdést illeti, az orvosi kérdés, nyilván fogalmam sem lehet, hogy mi az ok és mikor lesz javulás, mitől. De egy rossz életmódon javítani mindenképpen hasznos.

2017. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!