Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor, hogy érzem az ízeket?

Most akkor, hogy érzem az ízeket?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék érzem őket csak nemtudom... Az egész ott kezdődött hogy én alapból egy sietős mindig pontos ember vagyok és az elúlt jó pár évben nem ételként tekintettam az ételekre hanem tápanyag forrásként, ezért csak gyorsan behabzsoltam őket. Pár napja azon gondolgokdtam, hogy miért nem olyanon az ízek mint régen, mikor még kicsi voltam, általános iskolás. Majd most nemrég megprobáltam, hogy lassan eszek és odafigyelek az ízekre. Az eszem eldobtam olyan volt, pedig csak egy májkrémes kenyeret ettem paprikával meg felvágottal. Olyan érzésem támadt mint aki 5 éve evett utoljára. Bármilyen pizzát, vagy bármit ettem az elmult években ehez nem volt fogható. Hihetetlen jó volt viszont nem annyira erős mint ahogy emlékeztem. Ennyire elszokott volna a szervezetem az ételek ízlelésétől esetleg? Tényleg olyan ember vagyok aki nagyongyorsan eszik, és ezért már sokszor rám is szoltak amugy. Hozzáteszem akkor is jól megrágom az ételt csak akkor nem veszem észre így az ízeket. Konkrétan szinte a nemtörődömségben érzem magamat.

Újabban ezt úgy vettem észre magamon, hogy már kínlódásnak vettem az evést és nem kívántam az ételt sem. De mégis lassítanom kellene akkor?


2017. okt. 27. 23:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!