Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejben milyen minőségű kálcium...

Tejben milyen minőségű kálcium van?

Figyelt kérdés
Ugye az van a köztudatban, h kàlcium-citrátból sok fel tud szívódni a szervezetben.. de a kálciumkarbonátból annak a fele, amit beviszünk..és általában az ilyen kálciumos tàpkiegek kálcium-karbonátot tartalmaznak.. most nem iszok sok tejet meg hülyeség azzal bevinni a kálciumot, csak èrdekelne.. tejben melyik kálcium van? (elvileg 100ml-tejben 120mg kálcium) köszike előre is!! :))

2018. jan. 27. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
A tejben nagyon jó kálcium van.Sokakkal ellentétben én a régi hitben élek, miszerint a tej egészséges.Inkább az nem mindegy, hogy melyik cég termékét fogyasztjuk.Én kizárólag magyar tejet veszek, azt is legtöbbször a helyi tejboltban.Sajnos ma már annyi féle beavatkozás létezik még az állatok etetésénél is, hogy nagyon bizalmatlan vagyok.Pl. a teheneknek hozamnövelő tápokat adnak.Azt hallottam, hpgy újabban elleni sem kell a tehénnek, hormonokkal elindítják a tejtermelését.A lényeg, hogy az a jó élelmiszer amit nem manipuláltak az iparban.A táplálékkal bevitt kálcium azért is jó mert a kálcium egymagában keveset ér. A csontépítéshez (gondolom erről van szó) kell még néhány ásványianyag ami a tejben megvan.De ehetsz joghurtot is.Én azt is házilag készítem
2018. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tejből nem hasznosul a kálcium, mert a megemésztése kálciumot von el a szervezettől.Így csupán visszapótolod azt, amit elvettél azzal, hogy megittad a tejet - 0 a hatása.


Ezért is van, hogy a gyakori tejfogyasztás a csontritkulás okozója, nem pedig megelőzője.


Hiedelmek helyett én inkább tanulmányokat olvasok.


[link]

2018. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ooo köszi mindkét választ.. én is inkább arra gondoltam volna amit a 2. Írt, de az elsőnek is köszi! :)
2018. jan. 28. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértenék a kettessel.

Anyukámnak csontritkulása volt, pedig sok tejet ivott. Én nem vagyok nagy tejfogyasztó, nem szeretem és azt tanultuk (egészségügyis vagyok), hogy a tehéntejet meg sem tudjuk emészteni. Anyukámat leszoktattam róla, és helyette csonterősítésre tudom ajánlani az 1 púpos evőkanál darált mák+ még egy púpos evőkanál darált szezámmag+méz és hihetetlenül rendbe tudja hozni. Anyukám minden nap fogyasztja és fél év után nyoma sem maradt a csontritkulásnak..az orvosok csak néztek xd

2018. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!