Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zabkása és kenyér helyett...

Voreena kérdése:

Zabkása és kenyér helyett valami más (reggelire)?

Figyelt kérdés
A kenyeret leváltottam zabkására, ez hónapokig remekül működött, jobban is éreztem magam, viszont mostanában borzasztó hányingerem támad az ízétől, így visszatértem a kenyérhez. Csak reggelire szoktam enni, de szeretnék találni más, laktatóbb, egészségesebb ételt. Mit ajánlotok?

2018. jan. 30. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi a baj a kenyérrel? Ha csak reggelire eszed, az egyáltalán nem egészségtelen. Talán az volt a baj a zabkásával is, hogy mindig ugyanazt etted. Ez azért eléggé egyoldalú. Nem jó.

Váltogasd őket. Kenyérhez meg nagyon sok mindent lehet enni. Zöldségek, sajtok, sonkák.

Szerintem a zabkásától sem lesz bajod, ha nem mindig azt eszed.

Tojásételek is nagyon jók. Sokféleképpen el lehet készíteni.

2018. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Edd a kenyeret sajttal. Én szívesen megenném, de tejallergiám van.
2018. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Valóban kicsit talán túlzásba estem a zabkásával. Már egy ideje kenyeret (barna, rozs) reggelizek sok zöldséggel, de... A testem érzi, hogy ez nem jó. Elfelejtettem említeni, hogy konkrétan a liszttel van bajom. Úgy mindenhogy. Mármint főképp egészségügyileg. A tejtermékeket próbálom kerülni (érzékenység), és felvágottat, szalámit sem fogyasztok. Főtt tojást szoktam még enni magába, de az sem túl laktató, és gyümölcsöt is, csak az ugye nem ajánlott éhgyomorra... Ilyenkor felteszem magamban a kérdést: vajon mi a tökéletes reggeli számomra? Létezik ilyen? :(
2018. jan. 30. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:

A tojás a legtöbb embernek igenis laktató, csak persze nem 1-2 darab kell belőle, az nagyon kevés kalória.


Ha a liszttel bajod van, ehetsz sokféle más gabonát, köles, rizs... Vagy olajos magvakat. Szerintem nem gond a gyümölcs reggelire, de én mást is tennék hozzá, mondjuk ehetsz egy gyümölcsturmixot (tej nem kell hozzá, de tojás és mondjuk dió mehet, hogy jobb összetétele legyen, ne csak csupa cukor, ami sokakat nem is laktat).

Vagy bármit, amit ebédre vagy vacsorára is jónak tartasz. Rengeteg opció van, még a korlátozásaid után is sok marad. Én a helyedben próbálkoznék, biztos megtalálod a megfelelő opció(ka)t.

2018. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Köszi a választ! Sok helyen olvastam, és mások is mondták már, hogy nem szabad sok tojást enni egy nap. Elvileg max. 3-at, ezt azóta betartom (persze egy lecsónál nem tudom megszámolni), meg amúgy is unalmas lenne, ha ennél többet ennék belőle, mert én natúran, főve fogyasztom reggelire. Szóval úgy tűnik, maradok a tojásnál és a gyümiknél. Olyat sose ennék reggelire, amit ebédre vagy vacsorára, hisz azok többnyire főtt/sütött, fűszerezett, komplex ételek, nagyon megterhelnék a gyomromat, és lelassulna az emésztésem. Már kora reggel. :o Szerintem megpróbálok több rostot enni a jövőben. Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 30. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, te tudod, sok ember pont olyat eszik reggelire, mint ebédre és sosem eszik olyan ételt, ami megterhelné. Néha nincs is opciójuk, muszáj főtt ételt enniük minden egyes étkezésre. Nyilván sokfélék vagyunk, sőt, más is a véleményünk a dolgokról (mint pl. a tojás. van, aki szerint heti 3, sőt 1 is sok s van, aki szerint napi 20 is lehet jó, persze nem akárkinek).
2018. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, értelek. :)
2018. jan. 30. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában kókusztejjel csinálok tejberizst, édesítőszerrel, így a kalóriatartalma is egész mérsékelt. Kakaóval, fahéjjal, meggyel ízesítve elég finom.

Rántottát simán megeszem kenyér nélkül is, engem 4-5 tojás kifejezetten jóllakat.

Szoktam enni még tonhalat, ez szerintem finom konzerv zöldségekkel, pl. kukoricával, chilis babbal, stb.

2018. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt lehet éhgyomorra enni, sőt igazából úgy ajánlott.

Tojásból is nyugodtan ehetsz többet.

Mi lenne, ha váltogatnád ezeket? 1. nap kenyér, 2. nap tojás, 3. nap zabkása, 4. nap gyümölcs v. turmix, aztán kezded elölről. Lehet, hogy neked nem jó, ha mindig ugyanaz a reggelid, bármi is az.

Még tippek: chia puding, palacsinta (vannak gluténmentes, sőt lisztmentes verziók is).

2018. jan. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!