Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ülő illetve irodai munkát...

Ülő illetve irodai munkát végzők! Általában mit esztek a munka helyeteken, hogy tartsátok a súlyotokat?

Figyelt kérdés

Holnap kezdek egy irodában, jóformán egész nap ülni kell és már előre rettegek a plusz kilóktól. A kolléganőm aki segít az elején folyton rágcsál mégsem látszik rajta én viszont a levegőtől is hízok. Gondoltam majd ebédre salátát viszek magammal natúr husival, egy egy alma. Meló után meg vagy kimegyek futni vagy crosstraineren itthon mozgok. Fogyni szerettem volna, de ezzel a munkával nagyon nehéz lesz. Mit tanácsoltok?

27L



2018. jan. 31. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen van kajálda, és nagyjából mindig ugyanazt eszem ott, valami fehér hús (csirkemell, pulykamell) zöldségkörettel, vagy salátával.

Tízóraira szoktam hozni puffasztott rizs- vagy búzaszeletet, pár szelet sonkát, vagy sonkás vagy szalámis kockasajtot, esetleg uborkát vagy répát mellé.

2018. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne nehéz fogyni? Mozogsz és nem eszel túl sokat, ugyanaz a módszer, mint máskor.

A salátás hústól én éhen is halnék, de ha neked működik, OK.

A levegőtől senki nem hízik, pont.

2018. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a könnyebb ételeket választom, szerintem nemis fogod kívánni a nehezebb ételeket. Arra figyelj, hogy ne nasizz. Ne vigyél be ilyesmit, illetve ne csábulj el az édessségautomatáknál. Én hámozott zöldséget szoktam behozni, gyümölcsöt. Ha megéhezem vagy csak rámjön, akkor ezeket eszem.
2018. febr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze amikor csak teheted állj fel, sétálj egyet mozgasd meg magad.
2018. febr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért lenne nehéz fogyni mert minden ember más. Nekem pedig eléggé lassú az anyagcserém és fogékony vagyok a hizásra. A "levegőtől is hízok" - ot képletesen értettem.

Nagyon köszönöm a válaszokat

2018. febr. 1. 06:45
 6/9 anonim ***** válasza:

- reggeli zabkása, smoothie/smoothie bowl, chia pudding gyümölcsökkel, gyümölcsshake, növényi joghurt friss gyümölcsökkel


- tízórai és uzsonna friss gyümölcs vagy egy marék olajos mag


- ebéd vagy a tegnapi főtt étel, vagy valamilyen saláta (most mindegy hogy éppen csicseris-gombás vagy paradicsomos-avokádós vagy épp bulgur vagy kuszkuszsaláta), mellé knäckebröd vagy sokmagvas, teljes kirőlésű zsemle, tortilla wrap hüvelyesekkel és zöldségekkel, sushi, hideg tésztasaláta, vegán pesztós tészta magvakkal megszórva, hidegen fogyasztott zaru soba zöldgekkel, szójaszósszal, szezámmaggal (pl. így [link] ochazuke, ami egy étel amit csak forró zöldteával kell felönteni és kész is ( [link] stb., salátatekercs, cukkinitekercs.

2018. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a receptek nem jók, itt linkelem a megnyitható verziót

[link]

[link]

2018. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tartalmas válaszért :)
2018. febr. 3. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Napi 2 alkalommal eszek valami brutál zsíros, húsos kaját, olyat, hogy minimum 5 órára teljesen eltelítsen. Ha nem így étlezek, akkor folyamatosan éhes vagyok, kopog a szemem egész nap. És nassolok, meg folyamatosan az evésen gondolkozok. Nekem ilyen étkezéssel sikerül csak hosszú órákra úgy eltelíteni magam, hogy csak a melóra fókuszáljak, és ne arra, hogy mikor és mit ehetek legközelebb. Nekem ez nagyon bevált évtizedek óta, túlsúlyom sincs, meg semmi egyéb egészségügyi problémám. A salátákon gyümölcsökön meg műzliszeleteken élő kollégáim cserébe folyton a teakonyhán vergődnek, hogy a kínzó, mardosó éhségérzetüket meg az unalmukat valahogy csillapítsák. Rohadt idegesítőek, nem szeretnék a helyükben lenni.
2021. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!