Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koffein túladagolás létezik?

Koffein túladagolás létezik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Létezik olyan,hogy valakinek nem bírja már a koffeint a szervezete?

Kávézóban dolgozom,ezáltal ingyen ihatok annyi kávét,amennyit és amilyen szeretnék,és sajnos az elmúlt 1-2 hónapban elég durván túlzásba vittem,a nehezebb műszakok miatt.

Két hete vettem észre,hogy egész nap fáradt vagyok, még a napi 2-3x dupla eszpresszó után is. Az arcom nagyon kipirult,és minden nap véresek a szemeim. A sportolásban sem tudom azt a teljesítményt kihozni magamból,amit szoktam.


Szerintetek van köze a kávéhoz?

3 napig kipróbáltam milyen ha 0 koffeint viszek be a szervezetembe,de oly módon használhatatlan,lassú,és tompa lettem,hogy még a főnököm is leordibált.


2018. febr. 2. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobban tolerálja a szervezeted. Nem válltál véletlenül koffeinistává?
2018. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Remélem nem. Bízom benne hogy ez csak átmeneti,mert megijeszt
2018. febr. 2. 23:55
 4/8 anonim válasza:

Létezik túladagolás, de azt nem ezek a tünetek jellemzik. Túladagolás kb. 1-1,5liter kávé megivása után (egyhuzamra, kortyolgatva) jelentkezhet.

Szerintem azt kellene kipróbálnod, hogy nem elvonod az egészet, hanem lecsökkented napi 1 max2-re sok-sok tejjel

2018. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Előző vagyok, most néztem, hogy a 2.válaszban minden le van írva :) bocsi
2018. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
feketén iszom,dupla adagot mindig
2018. febr. 3. 00:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Létezik koffein túladagolás, de neked nem az a bajod. Te inkább koffein függő vagy. A túladagolás tünetei szorongás, pánik, idegesség, izzadás, szapora pulzus. A koffein elvonás tünetei fáradtság, letargia, fejfájás, depresszió.
2018. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy hétig ha kibírod, utána helyreáll a rend. Vagy fokozatosan megpróbálhatsz leszokni.
2018. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!