Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudom kiszamolni hogy...

Freedom1337 kérdése:

Hogyan tudom kiszamolni hogy egy nap mennyi a kaloriaszuksegletem?

Figyelt kérdés
Jelenleg tomeget szeretnek novelni vagyis izomepites a cel csak nem tudom higy mennyi a kaloriaszukyegletem egy nap, a masik pedig az hogy a termekeken kj'ban adjak meg a kaloriat es azt higy tudnam atvaltani grammba?
2018. febr. 7. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alap szükségletet az alábbiak szerint lehet kiszámolni:


Nem / Életkor Kcal / nap

Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829

-----

Férfi: 11-18 év 17,5 x testtömeg (kg) + 651

Férfi: 19-30 év 15,3 x testtömeg (kg) + 679

Férfi: 31-60 év 11,6 x testtömeg (kg) + 879


De ha beírod gugliba, nagyon sok oldalnak van kalkulátora, illetve a fenti számításhoz még ugye hozzá kell adni, hogy milyen életmódod folytatsz (ülő, kevés sport, sok sport stb.).


Pár oldal, de kereshetsz másikat is:

[link]

[link]


A termékekek meg kell, hogy adják a kcal-t is, ezt grammba nem tudom, lehetséges-e átváltani, de ratja kell lennie a csomagoláson a szh, zsír, fehérje grammnak.

2018. febr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, megint én vagyok, még annyit találtam, hogy a szénhidrát, fehérje, zsír grammjából ki lehet számolni a kcal-t:

1 gramm zsír = 9,3 kcal

1 g. széhhidrát = 4,1 kcal

1 g. fehérje = 5,4 kcal

2018. febr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van millió matek képlet, de biztosat gyak gyakorlati tapasztalat által tudsz meghatározni...

Én 186cm magas vagyok, legjobb haverom 188cm, mindketten edzünk konditeremben, erőszintünk kb azonos, én 3000kcal-al már szálkásodom(fogyok) ő 2500al mék tömeget növel(hízik)...

Tervezz szálkásító étrendet, pl ez alapján:

[link]

Egyedül a fehérje résszel nem értek egyet a cikk írójával, 1-1,5gramm*testtömeg is bőven elég kell legyen..

Csinálod az étrendet és havonta 1* lehetőleg ugyan abban a napszakban, pisi/kaki után ráállsz a mérlegre...

Ha heti 1kg nál többet csökken a súlyod, akkor adsz a napi szénhidráthoz kicsit, ha nő a súlyod akkor elveszel, ha nem változik számottevően, na annyi kcalra van szükséged átlagosan naponta.

2018. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod kiszámolni, ez nagyon egyéni. De ha kiindulsz a tippekből, utána módosíthatod, ha kell.

Pl. a szűk családomban mindenki minimum 500-zal igényel többet alapból, mint amit az első hozzászólásban megadott képlet ad, mivel az átlagosnál gyorsabb az anyagcserénk. Ha izmosabbak is lennénk (amik kicsit sem vagyunk), még sokkal több lehetne a tévedés. Plusz nem tudod megtippelni, hogy az aktivitásod mennyire energiaigényes.

2018. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!