Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hiszem, hogx McDonald's...

Azt hiszem, hogx McDonald's függő lettem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 hónapja kezdtem Pesten dolgozni és lakni is egyben, a fizetésem is jobb, mint eddig és meki is van a közelben. Így hazafele MINDEN NAP ott eszek, nem is keveset és képtelen vagyok megállni. Amikor ott vagyok, azt mondom magamnak, hogy majd holnaptól nem eszek itt.. de ma még egy búcsúkaja belefér. Dohányzok is, de most úgy érzem, hogy talán azt könnyebben meg tudnám állni, mint ezt a kajafüggőséget. Kövér is vagyok, és a fogyást sem tudom elkezdeni emiatt, nincs elég akaraterőm.
2018. márc. 13. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik úton haza, hogy ne ess kísértésbe. Főzz magadnak otthon vagy fedezz fel más helyeket. Itt pesten millió olyan hely van, ahol egészségesebb kajákat tudsz venni magadnak. Egyébként nem kell feltétlen lemondanod a mekiről, csak tarts mértéket, mondjuk kezdetben heti egyszer engedd meg csak meg magadnak, később még ritkábban. Ez csak is a te elszántságod és kitartásod kérdése!
2018. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne menj éhesen a meki közelébe. Mielőtt hazaindulsz, egyél valamit, ami egészségesebb. Úgy könnyebb lesz ellenállni a kísértésnek, mint korgó gyomorral.
2018. márc. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocs, de latszik hogy videki vagy... mikor kicsi voltam en is allandoan a mekiben akartam enni, mert egy kisvarosban laktam, ahol nem volt meki. aztan kinottem. nem birok ott megenni semmit, fulladok a kajaktol, szarul vagyok, remegek minden bajom van ha azt a moslekot kell ennem. minden kajajuk undorito mukaja. es pofatlanul draga. menj be inkabb a sarki kinaisba ott altalaban normalis adagokat adnak. 1000-1500 Ftbol jol laksz es nem olyan egeszsegtelen. de szemelyes kedvencem a torok ettermek, en mikor BP-re koltoztem allandoan torok kajaldaban zabaltam :) finom hazias jellegu kosztok sok zoldseggel es hussal. de rengeteg streed-foodos van, lesd meg azokat is, ennyi penzbol amit a mekire meg a cigire versz el eleg jo kajaldakban tudnal enni... egy jo kis vietnami kifozdenel nincs jobb.
2018. márc. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el minden nap strigulákat húzni, hogy lásd, mennyi napot képes vagy mentesen végigvinni. Vagy, költözz máshová, ahol nincs meki, válts munkahelyet. Meg egy pszichológus is tudna segíteni, akinek elmondod ezeket a dolgokat. Szenvedélybetegekkel is foglalkoznak, így valószínűleg tud valami használható tippet adni, amit az ide írók java nem fog tudni (köztük én se).


A dohányzás egyébként amúgy is egy rém fölösleges élvezeti cikk, viszi is a pénzt, meg is öl, meg ami szerintem ennél is rosszabb: BÜDÖS LESZEL. Na meg ne felejtsd el azt se, hogy a saját egészségedért csak Te vagy egyedül a felelős, ha eszed a mekis kaját, szívod a cigit, meg esetleg el is kezdesz inni, mert a cigizés meg az alkohol kéz a kézben járnak, akkor ezekért csak magadat okolhatod.


De mégegyszer, ha hiteles segítséget szeretnél kérni, akkor keress egy pszichológust. Felhívod telefonon, elmondod neki, hogy mi a problémád, és megkérdezed, hogy mikor tudna fogadni. Ennyi.


Más embernek is vannak függőségi problémái, ezért ne érezd magad bűnösnek, vagy nem is tudom, ne öntsön el a bűntudat, mert annak értelme nincs, hanem ha belátod, hogy káros amit csinálsz, akkor kezdj el tudatosan kimászni belőle. Amúgy a mekis kaja tényleg jó, én is rá tudnék szokni. Borzasztó finom, de tudom azt is, hogy hosszú távon csak felhízlalnám magam vele.


Sok sikert kívánok!

2018. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Super size me c. filmet láttad?
2018. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 9 éve itt vagyok hidd el ez hosszútávon egyáltalán nem jó...bár én sportolók és nem eszem ezt már vagy 2-3 éve. Nem jó mert mű étel. ::((
2018. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!