Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Soványnak érzem magam. Szerint...

Soványnak érzem magam. Szerintetek is sovány vagyok? Kellene még híznom?

Figyelt kérdés

Iskolás korom óta ilyen a testalkatom. Bármennyit eszek nagyon nehezen jönnek rám plusz kilók. A testalkatomat anyukámtól örököltem, bár ebben a korban apukám is vékony volt. Tavaly 160 cm és 39,5 kiló voltam most 166-7 cm vagyok (nem tudom pontosan) és 47 kiló. Szerintetek sovány vagyok? Ha igen még mennyit kellene híznom?

15/l


2018. márc. 21. 22:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nagyon vékony vagy. Az ideális a 160 cm-hez kb. 52 kg lenne, a 166-hoz meg 57... Próbàlj meg rendeteg erősítő gyakorlatot, főleg lábra.
2018. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kép nélkül nem lehet tudni, mennyire vészes a helyzet, de sovány vagy, az elég biztos.

Ha nem tudsz hízni, akkor nem tudsz hízni, vannak ilyen emberek. Egyél rendesen, eleget és megfelelő összetételben, akkor nem hinném, hogy gond lenne. Persze ha csökkenne a súlyod, azonnal lépni kell, mert azt nem engedheted meg magadnak.

2018. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 168 vagyok. 54-55 kg. Vékony vagyok de nem girhesen sovány. Én se hízni nem akarok se fogyni. Csak erősebb fittebb lenni.
2018. márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50 fölé kéne menned. Mert ez tényleg sovány. Ha esetleg megbetegednél nincs semmi tartalékod. 52-53 legalább.
2018. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen testi tüneted, anyagcsere- vagy felszívódási zavarod, akkor egyszerűen csak ilyen testalkatú vagy, és kész.


Én 173 centihez vagyok 55 kiló, gyerekkorom óta ilyen a testalkatom, pedig eleget és jó minőségűeket eszem. Nem is zavar a dolog, habár egy kis izmot szeretnék építeni, mert attól formásabb lennék szerintem (meg persze jobb kondiban is).

2018. márc. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs felszívódási zavarom. Csak egyszerűen ilyen az alakom
2018. márc. 22. 12:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Ilyesmi alakom van. [link]
2018. márc. 22. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Nincs semmi baj a képen látható lány alakjával. Sőt, ha lenne rajta egy kis izom, szerintem pont tökéletes arányai lennének.


Ne foglalkozz mások véleményével, inkább a saját tested jelzéseire figyelj, ha nincs semmi bajod, akkor nem kell híznod direkt. Hidd el, ha éhen akarnál halni, azt észrevennéd :)

Sokan - főleg az idősebbek- a soványságot még mindig a betegséghez kötik, pedig a kettőnek általában nincs köze egymáshoz. Illetve még az is közrejátszhat, hogy egyre több az elhízott ember, és a szemünk egyre jobban megszokja az olyan testeket, és a sovány alkat már szélsőségnek tűnhet.


Ráadásul ebben a korban még bőven alakul a tested (írtad is, hogy 7 centit nőttél 1 év alatt!), szóval még nem tudhatod pontosan, milyen lesz a végleges testalkatod (habár valószínűleg hasonló, mint eddig, legalábbis nálam úgy volt).

2018. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8-as köszönöm szépen! :)
2018. márc. 22. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:
ilyen paraméterekkel én anorexiával küzdöttem. de ha ilyen vagy, akkor viszont vigyázz magadra
2018. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!