Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy IBS-em van?

Lehetséges, hogy IBS-em van?

Figyelt kérdés

1,5 éve az egyik órán lettem rosszul. Hányingerem lett, és a gyomorszáj környékén éreztem a fájdalmat.

Több hétig reménykedtem, hogy elmúlik, de nem, majd orvoshoz mentem.

Kiírt ultrahangra meg a belgyógyászatra, gyomortükrözésre és sok-sok vérvételre. Semmit nem tudtak megállapítani csak felírt egy Rabyprex nevű gyomornedv gátlót a belgyógyász. A tüneteim ekkor: hányinger, folyamatosan korgó gyomor, folyamatosan korgó belek, étvágytalanság, fogyás 65kg-ról 60-ra, lüktető érzés a gyomor és belek környékén, rosszullét. Egyetemre járni emiatt nem tudtam.


A Rabyprex-et 1 hónapig szedtem, ezek után egész jól éreztem magam, de a normálisnak még mindig nem mondanám. Majd a gyógyszerszedés befejezése után 2 hónappal újra előjött. Nyár volt annyira nem érdekelt mert nem jártam suliba, de két hónap után sem múlt el.

Újra elmentem az orvoshoz. Ki lettem írva megint ultrahangra, belgyógyászatra, sok-sok vérvételre, neurológiára, onnan koponya CT-re, székletvér vizsgálatra, kardiológiára.

Mindenben tiszta vagyok.

A belgyógyász kiírta most a Quamatal 40mg-os gyógyszert (szintén gyomornedv gátló), amit 10 héten át szedtem. Ekkor a tüneteim: rosszullét, hányinger, korgó gyomor, étvágytalanság lüktető érzés a hasamnál, ezt a lüktető érzést nem tudom eldönteni hogy a vastagbelem vagy a gyomrom csinálja, de nagyon idegesítő és ez okozza a legtöbb esetben a rosszullétemet.


10 hétig szedtem a Quamatelt és egész jól éreztem magam. 1 hónapja hagytam abba a tünetek pedig kezdenek visszajönni.


Egyéb:

Nem tudok róla, hogy bármire allergiás lennék.

Amikor ez elkezdődött már 1 éve szedtem (tehát 2,5 kezdtem el) az Inerta nevű gyógyszert, ezt az arcbőröm miatt kellett. De azt abbahagytam amikor ez a gyomor, bél probléma elkezdődött.

Nagyon ritkán járok WC-re (nagy dolog), hetente max 2-szer. Nem értem miért nem tudok többször menni.

Egyébként sose vagyok beteg. Még csak egy sz@ros torokfájásom se volt már vagy 4-5 éve.


Szóval valaki tudna nekem valamit mondani erről? :(

Szomorú vagyok, hogy senki nem tud segíteni én pedig nem javulok, akármit csinálok. Volt hogy 1 hétig csak rizst ettem, de nem történt semmi, rosszul voltam akkor is. Gyanús, hogy gyógyíthatatlan...


20/F



2018. ápr. 11. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyomorsavat nem csökkenteni kell, hanem étkezéskor erősíteni, ha emésztési problémáid vannak.

Miért pont rizst ettél egy hétig? Erre teljesen alkalmatlan étel, egy hétig csupa keményítő, amit a kóros bélbaktériumok és gombák is szeretnek, mellé szinte nulla hasznos tápanyag. Még ha főtt répa lett volna, arra azt mondom, rendben. Abban sincs szinte semmi fehérje, zsír, de legalább vitaminok igen.

Egy jó étrend biztosan használna, mellé éhgyomorra inni emésztést javító gyógyteákat, és minden étkezés előtt kellene valami, ami segíti a gyomorsav termelődését. Lehet ez almaecet vagy citrom leve vízben elkeverve, savanyú káposzta (nem tartósítószeres), kovászos uborka leve, de ha csak gyógyszer jöhet szóba, akkor az Optacidot ajánlom (vény nélkül kapható).

2018. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy fogalmam sincs mi bajom. Eddig gyomornedv gátlót szedtem mert elvileg sok a gyomorsavam.

A gyógyszer hatásos volt amíg szedtem azt hittem az a bajom.


Szerinted pont az ellenkezője?


Ezt szoktam elkeverni egy pohár vízbe étkezés után vagy reggel éhgyomorra:

[link]

2018. ápr. 11. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:

A zeolittal kapcsolatban nem tudok véleményt mondani. Szerintem kicsit túl van hypeolva, nem biztos, hogy akkora csodaszer, mint aminek mondják. Én nem szedném folyamatosan, inkább csak kúraszerűen.

A gyomorsav-elégtelenséggel kapcsolatban olvasd el ezt a cikket:

[link]

"A tudományos irodalomban jól dokumentált tény, hogy a gyomorsav szintet csökkentő gyógyszerek elősegítik a baktériumok túlszaporodását." Ez pedig további galibákat okoz.

Az étvágytalanság és a hányinger miatt gondolom, hogy kevés (gyenge) a savad, persze még vitaminhiány is belejátszhat a történetbe.

2018. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár még mindig nem értem, hogy akkor miért lettem jobban a savcsökkentőktől, ha kevés a gyomorsavam.

2018. ápr. 12. 16:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg ha a sertésben nincs szénhidrát akkor miért fáj utána a hasam?
2018. ápr. 12. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyomorsavcsökkentők tüneti kezelést nyújtanak. Lehet, hogy bizonyos tünetek elmúlnak, mert pl. a sav nem marja a gyomorszájat, de az emésztésnek nem tesznek jót, és az alap problémát sem oldják meg. A fehérjék (pl. húsok) megfelelő megemésztéséhez erős gyomorsav kell.
2018. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a csávó nekem nagy inspirációt adott, bemutatja hogyan gyógyult ki egy krónikus bélbetegségból ami a mai orvostudomány véleménye szerint nem gyógyítható


https://www.youtube.com/watch?v=S6eFGCt8Wcs


kb 3 hónapja kezdtem el komolyan venni az IBS/refluxot sok kísérletezés után elkezdtem hasonló diétát folytatni mint amit ő is csinál, azóta elég jól érzem magam


az egész betegség arról szól, hogy elgyengült az emésztésed, és ez mindenféle problémákat okoz, ezért pár hónapig, vagy évig vagy ameddig tart olyan ételeket kell enned amik könnyen emészthetőek + nincs rá érzékenységed

2018. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is úgy veszem észre, hogy át kell mennem vegába sajnos.


Ma például spagettis tésztát ettem, egyből megfájdult a hasam. A fűszer probléma, de ezt már korábban is észrevettem.

2018. ápr. 19. 16:54
 9/10 A kérdező kommentje:

Update:

Tényleg beválik ez a turmixolásos dolog :)

Minden reggel összeturmixozok 2 banánt, vagy ha van még gyümölcs akkor azt is beleteszem (kiwi, alma). Annyi tejet rakok hozzá, hogy pont meglegyen a 3dl és megiszom. Néha este 6 fele is csinálok egy ilyet.


Kerülöm a fűszeres ételeket, húst(egyenlőre), de volt hogy ettem. Ha kenyér vagy zsemle akkor csak teljes kiőrlésűt ettem.


Kb. 1 - 1,5 hete csinálom ezt és sokkal jobban vagyok. Jobb a széklet, gyorsabb az anyagcserém 1,5-2 naponta megyek nagy dologra, nem puffadok, nem fáj a hasam.

Néha előfordul diszkomfort érzet a hasam miatt, de nem olyan mint régen.

2018. máj. 1. 18:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt esetleg el tudnátok mondani, hogy miért puffadok, meg miért dolgoznak állandóan a beleim amikor nagyon fáradt vagyok?
2018. máj. 2. 12:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!