Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tartom a súlyom ezen a mennyis...

Tartom a súlyom ezen a mennyiségen?

Figyelt kérdés

Hetente 1x eszek 2500+ kalóriát a többi napokon 1800-2300-at. Ebből elégetek 200-at másfél órás sétával. Voltunk mérésen egy pár hete is 53 kg voltam. Iskolába is volt mérés (másik mérleg) ott 54 kg voltam. Most csütörtökön voltam megint mérésen és 53kg vagyok. Ez azt jelenti hogy tartom a súlyom, még ha 3000 kalóriát is meghaladom hetente 1x?

14/L 153cm/53kg



2018. ápr. 21. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Google, van egy csomó oldal, ami kiszámolja, hogy mennyi kalóriával tartod a súlyod.
2018. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, ezt kizárólag a tapasztalat tudja eldönteni, de nem pár hét után. A netes kalkulátorok simán tévedhetnek sokszáz kcalt.


3000 kcalon én is tartom a súlyom 1 hónapig (próbáltam, 0 változás a mérlegen), akkor is, ha 1800 kcal a súlytartó szintem (annyival is 0 változás van)... A lassú változást nem méred le hetek alatt s a lassú hízás nem jelenti azt, hogy nem eszed túl magad elég erősen, ez genetika is.


Ha tényleg tartod a súlyod a fentivel, akkor az átlagosnál határozottan gyorsabb az anyagcseréd - vagy csak most az, hogy sokat eszel. Ezt nem tudhatjuk.

2018. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyelőre tartod a súlyod, de ha egy hónap után mégis lenne változás, akkor csökkenteni kell majd az adagot
2018. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!