Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételeket javasoltok...

Milyen ételeket javasoltok annak aki kórósan sovány, de az orvosok nem orvosi beavatkozást javasolnak hanem sima evésre épülő hízókúrát? (Levesporokon elfajzott informatikusról van szó)

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Levesporokat (meg egyéb készételeket) elhagyni és nyers alapanyagokból otthon készített ételeket enni. (Nem feltétlen kell fözni, nyersen is lehet enni a zöldségféléket!)
2018. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt javasolta, hogy neten keresek kész menüket. A kollégiumok menüi egész jók pl. [link] De rengeteg hasonló van.

Plusz legyen még tízóraira egy joghurt és uzsonnára egy gyümölcs. Viszont ez elég nagy változás lesz, rengeteget kell majd főzni, bolta járni. Ha eddig az étkezést letudtad levesporokkal, akkor elég dramatikai lesz a változás.

2018. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szedjen B vitamint és fizessen be futárszolgálathoz kaját. Pl. interfood (egész jó kajákat lehet rendelni). A rendszeres változatos evés meg fogja hozni a gyümölcsét. Zöldségeket most nem ajánlom, mert a hízás lenne a lényeg.
2018. máj. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs akkora különbség, csak nem levesport kell venni.

A házhoz rendelt menü nagyon kényelmes, több ilyen cég is van. Gyorsan lehet hízni akkor is, ha lónyálak helyett jó minőségű 3.5-es tejet és alkoholmentes sört iszik.

Arra figyelni kell, hogy mit eszik: légyen benne sok fehérje és elég vitamin. Önmagában a cukor és a zsír nem lesz elég, hogy visszaépítse a fizikumot, csak pubos lesz.

És mindenképp kell mozogni is, hogy izmot is építsen. Nem kell egyből konditeremre és 8 kilométer futásra gondolni. Menjetek sétálni, kosarazni, tollasozni, strandra, táncolni, biciklizni, lovagolni. Egy kis aktív kikapcsolódás.

2018. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen egyéni, kinek milyen étrend való, de persze rendes ételek kellenének, kevés feldolgozott étel, lehetőleg ne cukros vackok menjenek, hanem jó fehérje-, zsír- és szénhidrátforrások. Komplett állati fehérje (persze a növényiek is jók, de az más műfaj s most nem akarjuk elbonyolítani, de segéderőként beiktatnám, roppant tápanyagdús, hasznos növények vannak), több-kevesebb zsír (nem megyek bele, hogy ki szerint melyik egészséges), nem kevés zöldség, én speciel egy részét mindenképpen nyersen eszem ennek... A gyümölcs opcionális, ahogy pl. a gabona és a hús is, de valamit enni kell, megfelelően össze kell válogatni a dolgokat s változatosan enni.

Lehet, hogy az ételrendelés ötlet volt a legjobb, mert ha valaki mit sem tud a táplálkozásról s a főzésről sem sokat, elég nagy váltás lenne és könnyen ráállhatna újra valami lusta, kiegyensúlyozott étrendre. A körülmények is számítanak, van-e egyáltalán idő főzni (nekem informatikusként túlórában is volt, mert szakítottam rá, de sosem volt 2 műszakom, mint egyes kollégáimnak s az életben vannak még egyéb időrabló tevékenységek is, egyesek pedig soha nem tanulnak meg főzni, hiába gyakorolnak, fura, de van ilyen)...

Egyszerű, gyors ételnek ott a rántotta és társai, zöldséggel s némi összetett szénhidráttal (ha az embernek az kell, én pl. nem eszem hozzá) remek étel és igen sokoldalú, mindenféléket bele lehet dobálni.


A mozgás is fontos, bár kontraproduktív, ha elveszi az étvágyat (nekem azt teszi nem hatalmas mennyiségnél, szóval van ilyen), de az egészséghez kell. Plusz nem ártana izom sem, ugye... Nem mindenki tud könnyen zsírt felszedni, hiába eszik sokat.


Ha nehéz elég kalóriát bevinni valamiért, akkor a kevésbé laktató és/vagy térfogatos (amelyik a problémát okozza) ételekre kell fókuszálni, ez minden embernél más. Persze hiába laktat jól a fehérje, abból be kell vinni a szükséges mennyiséget, nincs mese, de az energiaigényt különféle arányban lehet alapozni zsírra vagy szénhidrátra, illetve két azonos makrójú étel sem laktat egyformán.

2018. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

én igazából attól tartottam, hogy első ötlet a rántothus és sültkrumpli volt salátával, ami egyszer jó, kétszer is, talán hetente kétszer is, de kúraszerüen már nem.


minden nap ugyanúgy hiányos táplálkozás lenne mint a levespor csak más problémát okozna. de köszi a tanácsokat ha van más az is érdekelne.

2018. máj. 3. 18:14
 7/11 A kérdező kommentje:

A főzés megtanulásával nincs gond, az megvan tanulva inkább az a kérdés, mit főzzünk. Köszönöm az eddigi tanácsokat s további tanácsok is érdekelnek.

A menü is jó ötlet de anyagi okok miatt inkább a saját készítésű ételeket részesítenénk előnyben.

2018. máj. 4. 07:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a menüt elolvasod, akkor annak alapján te is tudsz fözni, nem kell kitalálni, hogy mit csinálj
2018. máj. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jó de a menü nem hízókurára van optimalizálva.
2018. máj. 4. 08:44
 10/11 anonim válasza:
Fél diszno/ nap
2018. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!