Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le a kávéról?

Hogyan szokjak le a kávéról?

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. A napi 1 csésze kávé nem káros. Ha többet is iszol, akkor hagyd meg csak a reggelit, délben, vagy kora délután pedig igyál helyette teát.
2018. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért akarsz leszokni? Bár én is le akarok, holnaptól kizárólag délután közepén fogok inni, kivéve feketét, azt bármikor, de mivel azt szinte sosem tudom meginni, az nem lesz veszélyforrás :D

Valami motiváció kell. Én különösebben egészségtelennek nem tartom, így ez a fontos motivációm, ami sok ételre működik, kiesett, de most szigorítom az időszakos böjtömet, böjt időszakban pedig kiesik a nem üres kávé. Ezt a szabályt most tudom tisztelni, simán a "nem iszom kávét" sosem működött.

Mivel fejben kell ott lenni hozzá és mindenki más, egyetemes megoldás nincs...

2018. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igyál helyette zöld teát, abban is van élénkítő tein.
2018. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint bármi másról, ami nem okoz erős fizikai függőséget: holnaptól nem iszod. Pár napig fájhat a fejed, levert lehetsz, de utána helyreáll a rend. Ha ezt nem szeretnéd átélni, akkor fokozatosan, mondjuk hetente napi egy kávét elhagyva, vagy gyengítve a kávé erősségét.
2018. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor nyugdíjas lettem egyszercsak azt éreztem, hogy felesleges napi 3-4 kávéval stimulálni magam. Először a reggeli kávét hagytam el, utána az estit, legtovább az ebéd utáni kávé maradt meg. Mostanra már csak nosztalgiából iszom heti 1-2 alkalommal. Napokig fájt a fejem, de ezen is túl vagyok már. A jó minőségű kávé egyébként állítólag kimondottan egészséges, de ennek a lónak is van másik oldala. Nem lesz jobb annak sem aki napi 8-10 kévét iszik
2018. máj. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy koffeinmentes (nem cikória) kávé segítheti az átmenetet.
2022. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!