Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hasmenésem ha csak...

Lehet hasmenésem ha csak Pepsit iszok?

Figyelt kérdés

Elég régóta van, hogy hirtelen rám tör a görcsös székelési inger, ami ha kimegyek a WC-re, és elvégzem a dolgom elmúlik. Néha normális keménységű a székletem, néha meg teljesen lágy, darabos-folyós (Bocsánat ezen leírásért XD), illetve bűzös.


Életmódom tekintve víz helyett Pepsit iszok, amiben tudtommal van koffein. Lehet az a hasmenésem oka? Már régóta fennáll, emiatt voltam orvosnál is: vérkép, UH, ételallergia teszt negatív lett.



2018. máj. 15. 18:48
 1/3 Contefleur ***** válasza:
Szia. A Pepsi az egy bizonyos pepsin nevű enzimről kapta a nevét, amely megtalálható a szervezetedben ( gyomrodban) és az emésztésért felelős. Ez a pesin nevű enzim megtalálható mindegyik kólában. Hogyha túlzott a kóla ( pepsin) bevitel, akkor a szervezetedet ez arra serkenti, hogy emésszen, emésszen, emésszen. Sajnos addig, amíg nem változtatsz az étrendeden, addig ez maradni fog és csak egyre súlyosabb lesz.. Próbálj meg egy kicsit helyesebben étkezni és a kólát lecsükkentenki naponta maximum1 pohárra!
2018. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én néha tartanék Coca-Cola napot is.
2018. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, én hasmenésre iszom, van hasfogó hatása is, de kinek mi xd
2018. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!