Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység miatt...

Laktózérzékenység miatt adókedvezmény havi 6900 Ft fixen vagy a megkeresett havi brúttó bérből kell levonni 5%-ot?

Figyelt kérdés

Diákmunkás vagyok, tehát a 138 000 Ft minimálbérem nincs meg havonta, úgyhogy hogy fogják majd levonni a kedvezményt? Százalékban kell nézni? Vagy a 6900 fix havonta?

Valamint ezt olvastam:

"A betegségekre járó adókedvezményt 2018-ban is azokra a hónapokra lehet igénybe venni, amelyik hónapokban a betegség fennáll. Tehát nem csak azokra a hónapokra, amikor dolgozol! "

Ez pontosan mit jelent? Ha nem dolgoztam, akkor nem is kell adózni, akkor hogy jár azokra a hónapokra is adókedvezmény? Új vagyok még a dologban, úgyhogy nem tudom pontosan ezek hogy működnek.



2018. máj. 18. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ugye azt tudod hogy az a 138 ezer az bruttó?
2018. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Maximum annyi adókedvezményt tudsz igénybe venni, amennyi adót befizettél. Mivel diákmunkás vagy, szerintem értelmetlen ezt havonta kérni, mert nem dolgozol minden hónapban. Igényeld vissza utólag egyösszegben az adóbevallással.

Ez az adójóváírás fix összeg, nem százalékos, de akkor is csak a befizetett adód mértékéig veheted igénybe.

2018. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adóalap csökkentő, hanem adókedvezmény. Tehát a 6.900,- forintot a már kiszámolt SZJA-ból egyenesen levonják. A súlyos fogyatékossági kedvezménynek (ez a neve) FIXEN ez az összege bértől függően.
2018. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm!

Havonta fogom kikérni, mert fix munkahelyem van, nemcsak alkalmi, szóval abból le tudják majd vonni mindig.

2018. máj. 18. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
a diákmunka adómentes szóval nem fog menni.
2018. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt rosszul tudod.
2018. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekünk is levonnak diákunkára 15% szóval átlag dmunka 663 Ft/óra. jó szar
2018. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!