Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez csak szerintem nem normális...

Ez csak szerintem nem normális? (Bocsi a sok szóismétlésért)

Figyelt kérdés

Annyira felcseszték az agyam pár napja, hogy nem bírok enni, sem aludni, normálisan gondolkodni.

De az zavar a legjobban, hogy nem bírok enni. Már 3 napja van az, hogy ha enni próbálok, és arra gondolok ami miatt ideges vagyok, akkor egyszerűen elkap a hányinger és nem bírok enni, pedig már nagyon éhes vqgyok. Már 2 tányér kaját dobtam ki, mert egyszerűen nem bírtam megenni.

Ez egészséges?

Nagyon dühös vagyok.



2018. máj. 27. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális reakció, reméljük pár nap és elmúlik.
2018. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az evéshez és a jó emésztéshez nyugodt körülmények kellenek. Ezért is szoktam mondani a családomnak, hogy családi étkezések közben lehet beszélgetni, de a veszekedést hagyják máskorra. Ne rontsák el senki étvágyát.

Ha ennyire nem tudsz enni az idegesség, düh miatt, keress valamit, ami evés közben elvonja a figyelmedet. Normál esetben nem ajánlanám, mert az evésre, ételre oda kellene figyelni, de a te eseted más. Hallgass jó zenét, nézz tévét, olvass valamit, és ha nyugodtabb vagy így, akkor egyél. És nem ártana kicsit lenyugodnod, pl. menj el futni, igyál citromfű teát, menj el masszázsra, aludj sokat, találj valami hozzád illő módszert, ami megnyugtat.

2018. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleve a nagyfokú idegesség nem egészséges, de ha hamarosan elmúlik, bizonyára nem lesz maradandó bajod, ahhoz valami igen extrém helyzet kellene. Pár nap böjtöt is simán bír az egészséges (legalábbis táplálkozási szempontból az) emberi test.


Azért most már jó lenne, ha megnyugodnál, az előző hozzászóló nagyon jó tippeket adott, hogy mit tegyél. Persze bizonyos esetekben extrém nehéz a helyzet, de az élet megy tovább, kezelni kell, különben még nagyobb baj lesz.

Próbálj ne gondolni az idegeskedés okára, akár hallgass valami zenét vagy szöveges dolgot evéskor vagy ami elvonja a gondolataidat, de valahogy egyél.

2018. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat!
2018. máj. 28. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!