Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 178cm nő, hány kg-tól...

Egy 178cm nő, hány kg-tól számít anorexiásnak? Hány kg-ig csak sovány és hány kg-tól normális?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

63-78 kg közt lenne az ideális. 57 kg-tól még egészséges. Alatta kórosan sovány.

Az anorexia nemcsak testsúly kérdése, van mentális komponense is.

2018. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem.csak azért tettem fel a kérdést,mert bmi szerint is úgy van ahogyan #1 írtad.Én most 58kg vagyok és mindenki azt mondja milyen csont sovány vagyok biztos anorexiás.Amúgy valószínű az vagyok,de akkor még az egészséges határon belül
2018. ápr. 22. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Akkor úgy mondanám, nagyon kevés választ el a kóros soványságtól, aminek egyéb szervi okok is lehetnek a következményei.

Az anorexia igazából nem soványságot jelent, hanem mentális betegség, aminek a következménye a kóros soványság.

2018. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz lehet,mert mindig azt hiszem híztam,bepánikolok még jobban diétázom,sportolok stb és a végén a mérleg mindig azt mutatja,hogy nemhogy híztam volna,de fogytam.Amúgy az lehetséges,,hogy ezzel a súlyal edzés mellett,még valóban hájas lennék?
2018. ápr. 22. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hozzá köze. Simán lehet anorexiás 80 kilósan és nem anorexiás 48 kilósan... Ez egy mentális betegség.


Az izomtömegtől is erősen függ, hogy mikor sovány, a testalkat is bekavar kicsit, inkább a testzsírszázalék az, ami informatív e téren.

Persze egy ponton túl már se izom, se zsír nem fér elég az emberre, de ez nem egy fix érték.

Kicsit 60 alatt még lehet egészséges, bár vékony, de sokkal alatta már gond van. Viszont 70 kilósan lehet hájas is, izmos is.

2018. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

58 kg-val kizárt, hogy hájas legyél!

Mentálisan nem értek hozzá, így nem tudok ehhez a részéhez érdemben hozzászólni.

A súly intervallumokat fentebb leírtam, de ahogy az előbb valaki megírta, az alak elsősorban az izom mennyiségétől, és a zsír-izom arànyától függ.

Pl. ha valaki ész nélkül fogyókúrázik, akkor bekövetkezhet olyan állapot, hogy a zsír egy része marad (a test optimális működéséhez valamennyire szükség is van), de rengeteg izom leépül. Ilyenkor tűnhetett zsírosnak, és sokan ilyenkor kezdenek még jobban koplalni - helytelenül. Ilyenkor pl. inkább arra kell törekedni, hogy egy kis izom feljöjjön. Ez a látványon rengeteget tud javítani.


A menzesz egyébként elég jó vészjelző. Amíg minden rendben, a menzesz is rendben.

De ha a súlyvesztés már veszélyezteti az egészségedet, akkor a szervezet leállítja a nem létfontosságú funkciókat a létfontosságúak érdekében, és ez többnyire a menzesszel szokott kezdődni. Ok nélkül késik, kimarad...

Persze ez az első két évben természetes is lehet, de ha már beállt, akkor a változás mindenképpen intő jel lehet.

2018. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiának semmi köze nincs a súlyhoz.


Én 169/62 kilósan már az voltam, mert már akkor rettegtem enni.

2018. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

De te egyértelműen anorexiás vagy.


58 kilóval a súlyod is kórosan alacsony, de a sportolok, diétázok, félek" - mentálisan már beteg vagy.

2018. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És akkor mit csináljak?Hogyan hozhatnám rendbe magam?Tudom egyek.De ez nem ilyen egyszerű.Olyan rettegés meg rossz közérzet fog el ha úgy érzem híxtam.mindig azt mondom magamban,hogy még egy kicsit még fogyok és utána fogok hízni kicsit akkor nem lesz "baj",csak a hízásra eddig nem tudtam rávenni magam.
2018. ápr. 23. 11:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy anorexiás vagy/kezd nálad az anorexia kialakulni.. Keress segítséget :)
2018. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!