Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tabletta fóbia - tényleg létezik?

Tabletta fóbia - tényleg létezik?

Figyelt kérdés

egyik ismerősöm azt állítja, nem tudja lenyelni a tablettákat, ezért mindig porítja őket - ami gondolom nem minden gyógyszernél jó, mert nem biztos, hogy a gyomorból kellene felszívodnia. mind1 is.

a lenyeg, hogy az utobbi idoben nekem is egyre tobbszor meggyulik a bajom a tablettakkal, folyton azt erzem, hogy megakadnak a torkomban, pedig kb 0.5L vizzel veszem be oket. Nem tudom, ez most ilyen psziches eredetu, vagy...

nincs semmilyen egyeb defektem, nem vagyok nyomi, szoval a hulye kommenteket hagyjuk :)


2018. máj. 31. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A tabletta fóbiának egy ritkának mondott nyelőcső elváltozás az oka. Akinek ilyen elváltozása van, az nem is tud róla. Ugyan is a nyelőcső nincsen bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe. Ezért a nyelőcső fájdalmát úgy érezzük, hogy járkál bennünk a fájdalom. Ez miatt nem tudunk lenyelni bizonyos tablettákat, ezek elakadnak a gyomorszáj izomzatában. A nyelőcső még sürü anyagból is, mint pl. a lekvár, képes kiszűrni a tablettát. Holott a cukorkákat, húsdarabokat simán le tudjuk nyelni.

Az ilyen emberek általában gyomorsavtúltengéssel, refluxal kerülnek orvoshoz.Évek, évtizedek elmúltával minden szabad agykapacitásukat lekötik a problémák, idegesek, stresszesek lesznek. Majd a pszichiáterek, pszichológusok martalékává válnak.

2018. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem fóbia, csak nem tudom lenyelni. Nem a torkomban akad meg, egyszerűen a nyelvem alá kerül, próbálkozhatok percekig, nem kerül sor a lenyelésre. A negyedtabletta se megy.

Furcsállom, mivel én már sok-sok meggymagot s pár kisebb szilva- és barackmagot is nyeltem, igaz, azokat nem egyedül.


Van azért más is, mert agresszív gyógyszert nem nyelek le (de pl. a Dedalont se ment, amikor kötelező volt osztálykiránduláskor), ösztönösen kiköpöm, de ez más lapra tartozik, habár... Elképzelhető, hogy van összefüggés, mivel tény és való, hogy nem akarok tablettát enni, de amikor megpróbálom, akkor az adottra szükségem van és nem tartom károsnak. Orvos- és kórházfóbiám szép fejlett, azt tudom, de ez nekem OK.


Szerintem sose fogok rájönni, miért nem megy le a tabletta.

2018. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyelőcsőbe egy minilabor van beépítve. Ha nem több. Mint a szájüregbe is. Ez azonnal elemzi a szájba került dolgokat. A szervezet ezen részei csak is kizárólag a szerves eredetű táplálékra vannak speckózva. Mindez tudat alatt működik oly annyira, hogy még szakiromány sem készült róla.
2018. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kerdezo vagyok: no, hat tovabbra sem tudom mi ez, de most mar a kisebb tablettakat is ha lenyelem, ugy erzem, megakad a torkomon es ott "nyomja" a torkomat majd 1 orat.


en azt talaltam ki, hogy kajaval veszem be, nem folyadekkal, igy gyakorlatilag problema nelkul lemegy.

majd ha rajovok, mi ez, szolok :D

2018. jún. 25. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!