Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt olvastam, hogy a tojasban...

Azt olvastam, hogy a tojasban minden vitamin benne van, csak a c vitamin nem, ez igaz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 17:22
 1/6 anonim válasza:
99% hogy igen, de lehet hogy csak kitalálták mert drága és lehet vele kereskedni.
2018. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Tápanyagdús cucc, az tény, szinte minden megvan benne, a C-vitamin és a rost (bár az nem esszenciális) nem, DE pl. kálcium és magnézium sincs benne elég, niacin sem...
2018. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Illetve lehet, hogy olyan téren igaz, hogy minden vitamin megvan benne, C-vitaminon kívül (most nem nézek utána), de akkor azt is mondhatjuk, hogy minden gyümölcsben megvan minden esszenciális aminosav, ami valószínűleg igaz, csak parányi mértékben...

A rendes mennyiség, na az más kérdés. Mire tojásból bevinném a kálciumot, már rég betegesen sok lenne a fehérje... Úgyhogy emiatt nem szabad túlzottan arra alapoznom.

2018. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Jézusom, nézz már utána! A tojásban gyakorlatilag nincsenek vitaminok.


Egy db. közepes tojás adatai:


Vitamins

Amounts Per Selected Serving


Vitamin A 214 IU 4%

Vitamin C 0.0 mg 0%

Vitamin D 15.4 IU 4%

Vitamin E (Alpha Tocopherol)0.4 mg 2%

Vitamin K 0.1 mcg 0%

Thiamin 0.0 mg 2%

Riboflavin 0.2 mg 12%

Niacin 0.0 mg 0%

Vitamin B6 0.1 mg 3%

Folate 20.7 mcg 5%

Vitamin B12 0.6 mcg 9%

Pantothenic Acid 0.6 mg 6%


A %-os arány az RDA tehát az ajánlott napi bevitelre vonatkoztatva van, tehát egy tojás a napi szükséges pantoténsav mindössze 6%-át tartalmazza és így tovább. Magyarul rohadt keveset.


Ásványi anyagokból csak a szelénben bővelkedik (20%), a többi elég siralmas:


Minerals

Amounts Per Selected Serving


Calcium 23.3 mg 2%

Iron 0.8mg 4%

Magnesium 5.3 mg 1%

Phosphorus 84.0 mg 8%

Potassium 59.0 mg 2%

Sodium 61.6 mg 3%

Zinc 0.5 mg 3%

Copper 0.0 mg 2%

Manganese 0.0 mg 1%

Selenium 13.9 mcg 20%


Cserében viszont tartalmazza a koleszterinmaximum 62%-át egy közepes tojás (igen rossz arány, pont ezért is nagyon káros a fogyasztása):


Cholesterol

186 mg 62%


Vö. 28g tökmag tartalmazza majdnem az összes ásványi anyagból szükséges 30%-ot és több fehérjét mint a tojás, bármilyen zöldség 30grammja meg legalább 3-4 féle vitaminból a szükséges 30-40%-át, meg legalább egyféléből a szükséges több mint 100%-át. Úgy hogy nem is tudom mit érdemesebb enni...

2018. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én magában egy ilyen petesejtet meg nem eszek, az biztos.
2018. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4: A tojást érdemesebb ennem, mert 28g tökmagot én meg nem ennék egy nap (miben? nekem nem vonzó annyira, bár viszonylag szeretem), egy tucat tojás sokkal esélyesebb (bár szinte sose jön össze, túl sok fehérje lenne).

De beírtam a Chronometerbe, való igaz, a tojásban sokféle tápanyag van, de ugye, sok esetben kevés. Az A, D, B2, B5, B12 miatt nem kell aggódnom a tojásfogyasztásommal, de némelyikben elég gyenge. Sok ásványi anyag is másból kell, de azért eszem növényeket (plusz mert finomak) :)

A koleszterin irreleváns, mert bár sok kell belőle s a tojásban jófélék vannak, tojás nélkül sincs gond, a test legyártja, nem esszenciális.


A tökmag amúgy tetszetős egyes tápanyagokban (főleg magnéziumban, az nálam enyhén nehézkes), de tényleg nem tudom, hogyan enném rendszeresen nem mikromennyiségben :(

Viszont tojással sokkal több tápanyagot be tudok vinni és laktat is, szóval az nyilván marad még jó sokáig.


Abban megegyezhetünk, hogy a tojás annyira nem csodálatos étel, hogy csak azon elélhessünk egy kis zöldséggel. Változatos táplálkozás kell. S az olajos magvak hasznosak :)

2018. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!