Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez sok szenhidratn...

Szerintetek ez sok szenhidratnak számít?

Figyelt kérdés
100 g gorogdinnyere 7,2 g szenhidratot ir a tablazat. A Haziorvosom szerint a gorogdinnye hizlal, mert tele van szenhidrattal (szerinte) es, ha valaki dietazni akar, az ne egyen dinnyet....

2018. jún. 5. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Normális diétában nincsenek tiltott ételek, mindent szabad, csak mértékkel.

Szomorú, hogy ezt egy házirovos mondta.

2018. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak 100 grammot eszel egy nap, akkor nem sok, vannak, akik ennél sokkal többet megesznek egyszerre. Persze attól függ, milyen diéta.

Amúgy inkább vízzel van tele, remek szomjoltó nyáron... Nincs olyan étel, ami (bárkit, bármilyen mennyiségben) hizlal, csak ha többet eszel belőle, mint amennyit fel tudsz használni.

2018. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

CSAK a kalóriatöbblet hizlal. Napi 1000 gramm cukor sem hizlal, ha lemozgod, aktív embereknél előfordul ez a szint (persze a cukrot általában tágan értve).


Ha fogyni akarok, kerülöm a dinnyét, ez alap. A görögdinnyét csak kilószámra tudom enni (most már talán elég 1000 gramm, nem 2-3 kiló, mint ami a régi minimumom volt, de ehhez sok év erős szénhidrátkorlátozás kellett) s a cukor tipikusan rosszul laktat.

Banánt eszem, az a legszigorúbb ketogén diétámba is lazán belefér.


A fentivel arra akartam utalni, hogy számít a mennyiség... Banánból 10 gramm az adagom (bőven elég, fagyottan, csokival eszem, nagy élmény), dinnyéből most már nagy-nagy önuralommal 1000 gramm, de inkább a többszöröse.


Úgyhogy nincs ilyen, hogy valamilyen ételt nem ehetsz. Mézet is ehetsz, bármilyen gyümölcsöt, krumplis pogácsát, csokitortát... De némelyik, főleg amiből könnyen túleszed magad, lehet olyan, hogy érdemes kerülnöd. Neked, mert egy másik embernek lazán beleférhet az is.


Az én szigorúbb időszakbeli alapdiétámban nincs tiltólista, az egyéni dolgaim miatt vannak (bizonyos dolgokat nem tartok egészségesnek a számomra, de ennek köze nincs a fogyáshoz), de nem zárok ki mindenfélét. A mennyiségre viszont ügyelek.


Más dolog, hogy gondolom, nem eszel minden egyes nap rengeteg dinnyét. Alkalmilag pedig egészen más a leányzó fekvése, ha fogyni akarunk :)

2018. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


En mondjuk nem tudok tul sokat megenni a dinnyebbol. Szerintem, amit eszek, az 1 normal mennyiseg lehet. Bar, majd 1x, kivancsisagbol lemerem, hogy mennyit eszem belole.

2018. jún. 5. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!