Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszú, átszállásos repülős,...

Hosszú, átszállásos repülős, vonatos utazáson milyen ételeket kerüljek illetve részesítsek előnyben, hogy (lent kifejtem)?

Figyelt kérdés

Végülis maga az utazás nem lesz olyan hosszú, kb. 2 / 2,5 nap, viszont ez megállás, köztes szállás nélkül (tehát csak csekkolásoknál, gép várásnál lesz megállás).


Mindenféle "életmódbeli" dolog érdekel, hogy hogyan lehet egy ilyen utat teljes fizikai/higiéniai igényeket kielégítően könnyen átslisszolni, viszont most leginkább a táplálkozással kapcsolatosan lenne pár kérdésem:


1. Mit egyek, ami viszonylag lassan emésztődik, viszont ha eljön az ideje, könnyen kiürül?


(legutóbbi hosszú utazásom alatt ez egy probléma volt.. bár volt egy köztes szállás, ott sajnos nem sikerült kiadnom, amit ki kellett volna, úgyhogy a 3. nap iszonyatos hasfájdalmaim voltak "eredmény" nélkül..)


2. Húzzam az evés idejét, tehát csak akkor egyek, amikor már tényleg nagyon éhesnek érzem magam vagy inkább keveset, rendszeresen?


(annyira egyébként utazáskor nem is kívánom az ételt, mikor végre eszek, akkor is inkább a fejfájásból érzem, hogy enni kéne valamit, konkrétan a hasam nem korog, nincs az a tipikus éhségérzetem)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, viszont bármi egyéb tanácsot tudtok adni, szívesen fogadom :D


(Nő vagyok, ha esetleg számít valamit, hátha van itt olyan témában jártas, aki ezzel az infóval is tud kezdeni valamit)



2018. jún. 25. 12:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy elég sok időzónán illetve klímán átmegyünk, szóval ez is kicsit megzavaró lehet.
2018. jún. 25. 13:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Utaztam 2,5 napot egyhuzamban vonaton. Annyiból könnyebb volt a dolgom, hogy mindig elérhető távolságban volt a mosdó, nem tudom, neked milyen lehetőségeid lesznek. Mi műkajákon éltünk ez alatt az idő alatt. Annyiból jó volt, hogy meleg ételt ettünk, de semmi más szempontból nem volt jó döntés; azóta sem tudom jó szívvel megenni a rament. Ami viszont felüdülés volt, az a néhány alma és paradicsom, amit elvittünk magunkkal. Azt javaslom, te is főleg gyümölcsöket, zöldségeket vegyél, főleg, ha már voltak emésztési gondjaid. Szerintem akkor egyél, amikor a célállomás szerinti étkezési idő van.


Ha esetleg pont akkor lenne meg a menzeszed, én ajánlom az intimtölcsért, elég 10-12 óránként cserélni, nem kell kétóránként mosdót keresned. A fürdést mi sehogy nem tudtuk megoldani, max ilyen cicamosdást csináltunk hideg vízzel a vécében - amikor beértünk a szállásra, első dolgom az volt, hogy teletöltsem a kádat forró vízzel, és belefeküdjek. Nagyobb élmény volt, mint az utazás :D

2018. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyümölcsök tényleg jók. Én még müzli szeleteket tudok ajánlani. Mondjuk én ilyen sokáig sosem utaztam, de rendezvényen vettem részt, ami hosszú órákig tartott, és a müzli szeletek beváltak.

2018. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!