Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Változatos reggeli, ebéd,...

Változatos reggeli, ebéd, vacsora a munkahelyen?

Figyelt kérdés
3 műszakban dolgozom, 8 órában. Szinte mindig croissantot viszek vagy valami egyszerű szendvicset, de már unom. Ti általában mit szoktatok enni a munkahelyen? Esetleg tudtok valami jó kis ételt ajánlani amivel kibírom a 8 órát és nem az van, hogy jajj most ettem, de megint éhes vagyok?

2018. jún. 27. 05:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 műszakban dolgoztam. Ilyeneket ettem : saláta,joghurt,virsli, surimi hakrúd,tejberizs. Vittem be egy zacskó müzlit,bent tartottam és csak tejet vittem be. Bögrés levest is tartottam bent.
2018. jún. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én zabkását vittem joghurttal, nagyon jól laktat és egészséges is, nincs vele sok macera. Lehet bele gyümölcsöt rakni, úgy még tartalmasabb. Húsos salátákat is vittem alkalmanként.
2018. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én családomban jobbára házi készítésű ételt viszünk, 8 és 12 órára is. Ma speciel egy kiló meggyes zabkása és 12 dkg földimogyoró a menü. Ez a páromnak pöpec, nekem más típusú étel kellene (sok okból). Szokott még vinni sütit gyümölccsel, rántottát rizzsel, tojásos krumplit, pogácsát, kenyeret harcsapástétommal, sajttal töltött rudakat... Kb. 7 elemű a teljes repertoár, de neki elég s mindegy, mit visz, csak legyen meg a kalória (s ne legyen szénhidrátszegény, hacsak nem édesség).

Nyilván aki olyan típusú, annak kellhet több adag étel is, nem mindenki tud sokat enni egyszerre.


Ami elég tuti, az a fehérje valamivel, a fehérje kb. mindenkit laktat, persze nem minden formában és kellhet hozzá sok más is. Nekem a tojás zöldséggel elég tuti, de van, akit ez sem laktat, viszont a hús vagy a túró vagy a sajt igen... Van, akinek sok szénhidrát is kell. Növényi fehérjedús ételt is lehet enni, persze, a párom régen sokszor vitt sárgaborsófőzeléket rizzsel és tojással, egyszerű, de jóllakik vele az ember, ha elég sok. Sok lehetőség van, bár figyelembe kell venni az ember körülményeit (pl. van-e mikró és hűtő, mennyi idő van enni) és hogy mi esik jól neki a munkahelyen. Én a komplexebb főtt ételeimet otthon szeretem enni, nyugalomban (vinni muffinformában sütött sós sütiket szeretek inkább, azok könnyen megragadhatók), de normál munkahelyen, ahol az ebédet kénytelen vagyok bent enni nap mint nap, azért előkerülnek a dobozok is az előző vacsora maradékával, ez van. Nagyon ritkán járok kifőzdébe is, néha kellemes kis variáció és szocializáció a kollégákkal :)


Úgyhogy erre nincs fix válasz, mindenkit más étel és mennyiség laktat s van több szempont is.

2018. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én üzemi koszt eszem.
2018. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ki fogom próbálni.

3/4-es: Teljesen igazad van abban, hogy mindenkit más laktat. Köszönöm a kifejtős válaszodat. :)

4/4-es: Sajnos itt még büfé sincs.. :/

2018. jún. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!