Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet jóllakni 3 evőkanál...

Hogy lehet jóllakni 3 evőkanál zabpehellyel?

Figyelt kérdés
Zabkása receptekben mindenhol azt írják, hogy 3 ek zabpehely kell hozzá. Én nem hogy 3-mal, de 6-tal sem tudok jóllakni. Velem van a baj? 170 cm/ 53 kg vagyok.

2018. júl. 1. 11:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt hallom/olvasom, hogy a zab mennyire laktak, hát én valahogy nem érzem. Egyik ismerősöm azt mondja, hogy ő megeszik egy ilyen előre csomagolt, ízesített zabkását, és fél napig tele van tőle, ami kicsit hihetetlen, mert amúgy tök dagadt a csaj.
2018. júl. 1. 11:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól beszalonnázol, az utolsó falat helyett megeszel 3 kanál zabpelyhet - és jóllakott leszel.
2018. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mindenkinek más mennyiség az elég. én egy bögrényit kiföztem, megettem és annyi volt elég, bár tény hogy jobban telít, mint sok más.

az pedig, hogy valaki kövér, nem feltétlenül jelenti, hogy sokat is eszik

2018. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyártó merőkanállal szokott enni :)


Én se értem. Oké, a zabpehely megduzzad a vízben/tejben. oké, lehet hozzá keverni mazsolát, banánt, magvakat, fehérjét vagy tojást, de igazából valószínűleg arról van szó, hogy az energiatartalma alapján ennyi elegendő kellene, hogy legyen reggelire.


Meg aztán sokan két órával később már tízóraiznak, aztán két óra múlva ebédelnek. Talán, ha lenne időm napi ötször enni, akkor elég is lenne az a kis mennyiség is első étkezésre.

2018. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

No, ezt én sem értem. Az instant zabkását is picikék, s a 3-5 dekás tipikus lányos adagok is, kalória nem is nagyon van bennük. Normális ember tuti éhen marad tőle.


Nálunk 130 gramm zabból van a reggeli zabkása egy főre (igaz, az én reggelim nullkalóriás, de az első étkezésem nekem is nagy), de ez még semmire nem lenne elég, mert mi a családban nem lakunk jól kevés étellel, van benne sokféle más is :)


Nincs semmi baj veled és akkor se lenne, ha nem az ilyen misztikus madáradagok, de rendes reggelik sem elégítenék ki éhségedet, hanem hatalmas reggelit igényelnél. Sokfélék vagyunk... Ki sok kicsi, ki pár nagyobb és pár kicsi, ki néhány nagy és van olyan is, aki több igen nagy étkezést tart. Amíg ez az igényeivel összefér s nem túl egészségtelen, ez mind rendben van. Néha olvasok emberekről 3-4000 kcalos étkezésekkel. Egyesek erre azt mondják, az brutális és megterhelő, én azt, hogy biztos érzik, hogy nekik az a jó, kell is nekik az energia, hát egészségükre.


A zab mellett a másik misztériumjáték a zöld turmix. Arról is regélik, hogy délutánig pörögnek. Engem ugyanúgy éhesít, mint egy apró zabkása, elvégre szénhidrát az is, sőt eléggé cukros, mert a tipikus zöldturmixban gyümölcs is van (az enyémben nincs. 1 kiló zöldségturmix a megfelelő stílusban már majdnem laktat egy kissé, persze valóban éhesen rossz ötlet azt ennem, arra nem jó).


De vannak emberek, akiket a víz is laktat, az elmondásuk alapján... Csak éppen általánosan ez távolról sem igaz.


Plusz... Blogokon írják sokszor, hogy jaj, ez a kalóriacsökkentett palacsinta vagy pizza annyira telít (sose értettem ezt a szót, de mindegy), egy darabka/szeletke elég BÁRKINEK, a 120 kilós fizikai munkás férjnek is elég volt (s nem is volt benne 15 dkg császárszalonna, mert azt még érteném is). Ja, biztos. Csak én vagyok helikopter meg a családomban mindenki, mások 20 gramm rosttal, egy fél tojással meg pár deka ezzel-azzal fél napra belaknak.

2018. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél fogamra nem elég ennyi.
2019. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!