Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 425mg kolin nőknek? Hogy...

425mg kolin nőknek? Hogy vigyek be ennyit, ha nem eszem tojást?

Figyelt kérdés

Húst, májat, halat heti 1-1-1 alkalommal eszem kb.

A tojásra érzékeny vagyok.

Bárhogy nézem, bármilyen "kolinban gazdag" ételeket eszem, alig jön össze 250mg átlagban.


Azt olvastam, hogy nőknek 425mg az ajánlott, férfiaknak pedig 550mg, a cronometer is ezeket a számokat használja.


2018. júl. 4. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ezeket eszed:csirke, rák, lazac, pisztácia, mandula, kelkáposzta, tőkehal.
2018. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De húst sem szeretnék többet enni. A rákra valóban nem gondoltam még...

Tényleg szükséges ennyi amúgy?

2018. júl. 4. 15:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Valamiért táplálékkiegészítő formájában sem túl elérhető, csak lecitinként
2018. júl. 4. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Hoppá. Bevallom, igen sok tápanyag fontosságáról tudok, de a kolin határozottan elkerülte a figyelmemet.

Én kvázi tojáson élek, de ezen hajlandó lennék változtatni, ha lenne más alternatíva számomra s a tipikus kolinforrások zömét legfeljebb nyomokban eszem és nem minden héten. Némi kutakodás után megtaláltam a karfiolt és a brokkolit, mint növényi kolinforrást, mondjuk ezekből is kell ilyen napi 1 kiló, szóval nem az igazi ez sem. 425 gramm kolinhoz sárgájából is kell egy csomó (ami nekem persze megvan). Egészséges vegánokat kellene megkérdezni, akik simán bevisznek mindent, de nem hinném, hogy szigorúan napi 1 kiló karfiolt esznek, a tipikus források pedig náluk eleve kiesnek.


A Chronometer hol írja ki a kolint? Mert nem találtam meg.

2018. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A földimogyoró is jó, úgy tűnik. Szinte mindenhez találok táblázatokat, de a kolinhoz egyelőre nem sikerült, túl ismeretlen, úgy látszik.
2018. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A cronometer napló részén legörgetve jobb felső táblázatban írja a vitaminokat, ezen belül kb. középen a kolint. (Lehet, hogy be kellett állítani a profilon belül, hogy ezt is mutassa, nem emlékszem.)


Szerinted, hogyha ennyire kevés figyelmet kap a kolin, akkor túlzás a kiszabott mennyiség és elengendő sokkal kevesebb, amit a legtöbbünk akaratlanul is elfogyaszt?

2018. júl. 4. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Tojás nélkül sajnos elég nehéz. Növényi forrásból esetleg a napraforgó lecitinben van számottevő mennyiség, magokból és a többi felsorolt dologból nehéz annyit enni, hogy összejöjjön a napi minimum.

Azt olvastam, hogy a szervezetünk is előállít belőle valamennyit, ezért nem mindenkinek szükséges a napi ajánlott mennyiséget elfogyasztani. De nem tudhatod, hogy te melyik csoportba tartozol, vannak, akiknek még az ajánlott napi minimum bevitel is kevésnek bizonyul.

Mindenesetre ha jó a memóriád és a májaddal sincs gond, akkor ne aggódj túl sokat emiatt.

2018. júl. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!