Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges ételmérgezés...

Lehetséges ételmérgezés országszerte?

Figyelt kérdés

Most olvastam,hogy a peny-be visszahívtak minden fagyasztott zöldséget,mert egy bizonyos listeria monocytogenes baktérium kerülhetett bele. Már több országban is voltak megbetegedések,9-en meghaltak. Tegnap pont ilyen zöldségkeveréket ettünk,4 éves pici lány is evett belőle :( ,a Jégkert-es gyorsfagyasztott zöldségekről van szó,a gyártó Greenyard. Annyira félek,nekem amúgy is gyenge az immunrendszerem :( A tünetek a fogyasztást követő 1nap és 1hét között jelentkezhetnek. Tudok valamit tenni?

Köszönöm!



2018. júl. 6. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Fagyasztott zöldségek, gyülölcsök gyakran veszélyesek, mert sok helyen koszos vízzel öntözik. Viszont ha megfőzted legalább 5 percig, akkor nem lesz gond.
2018. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez biztos? :(
2018. júl. 6. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne légy ennyire paranoiás, 9 halaleset az egész unióban történt, több százezren akik fogyasztottak, nem betegedtek meg. Ami fontos, hogy a fagyasztott zöldségek, gyümölcsöket, mindig mélyhűtőben kell tárolni és jól megfőzni forró vízben. Nem ajánlott tárolni, érdemes egyből elfogyasztani.
2018. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem.Köszönöm! az a baj hogy pánikbeteg vagyok és hányásfóbiás is úgyhogy...persze hogy parázok :D egyébként kb. 5 percig főztem,remélem nem lesz gond
2018. júl. 6. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek olyan termékekben fordultak elő,amelyeket 2016-tól az idei év júniusáig gyártottak. És nemcsak a pennys,hanem az aldis,teskos és gondolom még pár márkát is visszahívtak. Szóval ez nem újdonság,hanem kb 2 éve terjeng. Egyébként ez a baci szinte minden élelmiszerben megtalálható, bírja a hideget is. Nagyon legyengült immunrendszerű embereket betegít csak meg. Ki tudja mennyit megettünk már, nekem is pennys borsó van itthon. Vagyis volt,mert kidobtam
2018. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azonnal dobd ki, mélyhűtve is szaporodnak a baktériumok és toxikus mérget termelhetnek!!! Ha mást nem vidd vissza a penny-be, Spar-ba ahol pénzt adtál érte és nyugodtan vágd be az ablakjukon semmi bajod nem lesz ezért.

Ugyanis évek óta tudnak róla hogy mérgező zöldséget adnak el, ezért is akciózták mert azokban a termékekben számukra is kétes minőségű árú van. (én mindig ezektől voltam beteg)

Mi kukoricát szoktunk venni és régóta gyanakodtunk hogy elfogyasztása után az egész család mindig rosszul volt, illetve hogy erős hasmenése, lázas hányingere volt. Ezért ezt az ételt levettük a repertoárunkról pedig ha tudtuk volna hogy nem is a kajával volt a probléma.

2018. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70 nap is lehet a lappangási idő. -10 C fokon is szaporodik ez a baktérium, és megfertőz más élelmiszereket is. Húst, lágy sajtokat például.
2018. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon jó...kidobtam,kitakarítottuk a fagyasztót és a hűtőt is ecettel illetve minden ki lett dobva,ami fel volt bontva.Szerencsre a zöldségkeveréket rendesen megfőztem. Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 11. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!