Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan bírjam ki, hogy nem...

Hogyan bírjam ki, hogy nem eszek gluténos dolgokat?

Figyelt kérdés

Gluténérzékeny vagyok, de mellette tejfehérje, tojás és kukorica érzékeny is.

Nem bírom ki, hogy ne egyek ilyen dolgokat max 2-3 napig utána megint kezdődik előröl a russzullétek. Mi bajom lehet a későbbiekben? Adjatok légyszi tippeket hogyan bírjam ezt megállni.



2018. júl. 15. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi bajod lehet, azon kívül hogy teljesen kinyírod a bélbolyhaidat?


Semmi extra, unokahúgomnak pl állandóan nyilall a hasa, pedig már diétán van, de ismét mennie kell tükrözésre. Véreset nagyvécézik, néha órákig sír a görcöktől, stb.

2018. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvass gluténérzékenyeknek készült recepteket! Van fórum is ahol megosztanak jó kajákat, sütiket. Ugyan olyan finoman meg tudod csinálni az ételeket glutén nélkül is. Egy kis fáradtságot megér az elején.
2018. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre más nehezen ad választ... Én érzékenység nélkül kihagytam pár évre (ritka, nem itthoni kilengéseket kivéve, de nekem tényleg nulla problémám van vele), egyszerűen elhatározás kérdése volt. Ne arra fókuszálj, mit nem ehetsz így, hanem hogy mit igen! Ott van a sok gluténmentes gabona...

A másik hárommal együtt már trükkösebb, de nekem volt korlátozóbb étrendem hosszú időre s ez alapján mondhatom, hogy bőven marad mit enned. Eleinte fura volt, mivel szinte újra kellett tanulnom a főzést, annyira sok elem esett ki. De ma már könnyű remek recepteket találni érdekes diétákhoz is. Bele lehet jönni.


Ami pedig a motivációt illeti, nem értem, miért nincs neked elég nagy. ROSSZUL leszel, a szervezeted jelez, hogy ártasz neki, ez nem tart vissza?


Miért nem bírod ki? Azt tudod gyorsan megvenni reggel? Készülj erre előre s készíts megfelelő ételt.

Nosztalgia s megszokás a finom zsemlével kapcsolatban? Nos, bizonyos dolgok ki fognak maradni, de sok egyéb marad, ezt már írtam, fókuszálj arra a sok jóra, amit még ehetsz! Egyes esetekben vannak egész tűrhető helyettesítő termékek is, amik ha mások is, de hozzák a szerepkört. Szendvicsszerű dolgot gluténmentesen is lehet készíteni. A tejfehérje és a tojás már neccesebb, de a vegánok is elélnek nélkülük, sokuk egészen remekül. Keress új, izgalmas recepteket, ha szereted a hasad, s a kieső ételek helyébe más, de eddig nem ízleltek léphetnek. Nekem nagy kaland volt sok ételcsoportot kizárni vagy minimalizálni, de az is igaz, hogy én választottam meg, mit hagyok meg, ez sokkal könnyebb. De bele lehet jönni...

2018. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok mint te. Én se bírtam ki, aztán már nagyon fájt mindenem és végül kénytelen voltam kibírni. Számtalan olyan oldal van a neten, ahol találsz millió egy receptet. Egy a lényeg, hogy nem vagy egyedül!

Nézd meg ezt elsőkörben: [link]

Ne aggódj, menni fog.

2018. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Most nagyon megjött a motivációm és jól érzem magam. Az volt a baj, hogy a családom mindenféle “normál” dolgot eszik amiket nagyon szerettem és ezért volt nehezebb.
2018. júl. 17. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!