Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kenyérnek mi a diétás...

A kenyérnek mi a diétás megfelelője?

Figyelt kérdés

Fogyózom már egy ideje, és a kenyér nagyon hiányzik.

Mivel lehetne esetleg helyettesíteni a kenyeret? Az extrudált változatról tudok, de nem hatott meg, inkább valami (esetleg házi) változat érdekelne. A hangsúly a kevés kalórián és az egészségességen lenne.



2018. aug. 7. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Házi kolbász.
2018. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy idiotak kimeljenek.
2018. aug. 7. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér.
2018. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pirítós és a különböző krékerek valltak be, illetve sok mindenhez egyáltalán nem eszek semmit. Pl azelőtt tojasetel nekem elképzelhetetlen volt kenyér nélkül, ma már jól elvagyok nélküle, nem hiányzik.
2018. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. A kalóriérték kb. ugyanannyi. Kenyérre a megoldás, hogy keveset, max 1 vékonyka szeletet eszel, ami nem több 8 dkg-nál és durumlisztből vagy tk.lisztből.
2018. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon hiányzik egy étel az jel, hogy túl kevés energiát viszel be. Semmi bajod nem lesz napi 1-2 szelet kenyértől.
2018. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ilyen, de ez nem gond, simán ehetsz kenyeret, amennyi neked belefér. Ha nem fér, akkor pedig ne egyél olyat, amihez kenyér kell vagy egyél hozzá mást. Én pl. a lecsóhoz képes vagyok zöldséget enni kenyér helyett :D De vannak azért kenyérszerűbb, de a kenyértől így is iszonyú távol álló helyettesítőim, amik JÓVAL kalóriadúsabbak, viszont sokkal diétásabbak számomra... Egyéni, ki mit tesz a kenyérhelyzettel. Aki csak sokszáz kcalban tud kenyeret enni, az vagy egyen ritkán kenyeret, vagy mozogjon eleget hozzá.


A gabonakenyerek kalóriatartalma hasonló, esetleg telenyomhatod rosttal, de az szerintem totál elrontja az ízét. Lehet próbálkozni zöldség hozzáadásával, de az már nem annyira kenyér, inkább pogácsa, bár ez bizonyára a tojásmennyiségen múlik... De miért gond, ha sok kalória? Egyél belőle keveset, egy töményebb cuccból eleve kevesebb kell (jó esetben).

A nem gabonakenyerek pedig még kalóriadúsabbak, kivéve a cukkinivel, rosttal telenyomottaké (én, mint kíváncsi ember, egyszer minden illúzió nélkül próbáltam ilyet. olyan volt, mintha semmit sem ennék. de tuti van, akinek bejön, Szafi rajongóinak például be szokott).


Mi hiányzik a kenyérben? Nem tudsz mit enni egyes dolgokhoz? Egy kis főtt rizs vagy köles nem jó? Száraz, ropogós cuccra vágysz? Arra is van megoldás.

Én sajna finom, ízes, saját KENYÉRRE vágyom, amire csak és kizárólag a kenyér jó, semmi más - de nem muszáj folyton engedni a vágyainknak és kevesebbet is ehetünk, mint amennyit bírnánk. Én személy szerint igyekszem teledobálni a kenyereimet számomra diétásabb dolgokkal, de a végeredmény így is, úgy is egy szénhidrátbomba lesz, ezzel nem tudok mit tenni rendes, kelt kenyérnél.

2018. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A paleonál nézz utána...Jük de nem olcsó..Én már alig eszem kenyeret. Nem hiányzik...A fehéret, meg nem is eszem meg...
2018. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A paleós kenyér a legjobb. Bár, én már leszoktam lassan a kenyérről..Nem hiányzik... A családom paleós...már a gyerekek is...Jól lakunk, ennek ellenére!!!
2018. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!