Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék lefogyni kb 2-3...

Hogy tudnék lefogyni kb 2-3 hónap alatt? 165 cm vagyok és 75 kilo. Ez borzasztó sok.

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendszeres sport (lehetőleg minden nap).

És figyelj oda az étkezésedre: kenyér, péksütemények és tészták tiltólistán, vagy legalábbis minimális mennyiségben; tejcsoki, cukrozott üdítők, hozzáadott cukrot tartalmazó termékek szigorúan tiltva; sok zöldség és gyümölcs; kevés zsiradék (de KELL valamennyi!), plusz kefir, nem cukrozott joghurt, sovány túró és sajtok.

Az étkezéseid kb. 75%-a zöldség legyen (nyersen, párolva, főzve, sütve, főzelékben), mellé egy kis csirkehús vagy hal.

2018. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az idő pedig borzasztó kevés, ennél azért több kell, ha nem vagy izmos, de 2-3 hónap alatt is sokat elérhetsz, ha odateszed magad.


Válts egy jó és hozzád illő életmódra (ezt sajna nem tudom általánosan s egyszerűen kifejteni, nem vagyunk egyformák, amit az első ír s ami bizonyára sokaknak jó, az pl. nekem egyáltalán nem működne, szinte minden ponton más az egészségtudatos és fogyásra legalább egy kis esélyt adó étrendem. kivéve, ha sokat mozgok, de akkor bármivel fogyok), mozogj s egyél kalóriadeficitben. Ez utóbbiban általában sokat segít a jó étrend és a sok mozgás, de még az is számíthat, hogy hányszor eszel naponta (kinek a napi sok, kinek a napi igen kisszámű étkezés fekszik).

2018. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Heti 0,5-1kg reális fogyási cél. Ennél gyorsabb fogyás esetén a szervezet pánikba esik, tartalékolni kezd, más tekintetben is egészségtelen.

Mi a családdal májusban kezdtük Tim Ferris: 4hour body c. könyve szerint a diétát. Sajnos nem volt energiánk edzést beiktatni és táplálékkiegészítőkre sem szántuk rá magunkat, de így is eredményesek vagyunk. Én most -10kg-nál járok.

A lényeg:

- Zárd ki a "fehér szénhidrátokat", azaz kenyeret, krumplit, tésztát, édességeket, rizst...

- Egyél sok húst, zöldséget, hüvelyeseket, tojást...

- Leginkább vizet igyál!

- Ne nagyon használj édesítőszereket, mert inzulinválaszt váltanak ki a szervezetből. Talán az Eritrit a kivétel.

- Ne nyakald a tejet és a tejtermékeket, mert bár kevés benne a szénhidrát, valamiért szintén dobja az inzulinszintet.

- Heti egy csalónapot tarthatsz. Azt eszel, amit akarsz, amennyit akarsz. (Ez mentálisan is segít, de a szervezet sem érzi meg úgy az ínséget, tehát nem kezd tartalékolásba)


----------


A fentiek csupán az én interpretációm. A scribd-en megtalálod a könyvet angolul.

Sok jó tanácsot kaphatsz itt, talán jobbakat mint az enyém. Válaszd ki a neked szimpatikusat, és tarts ki mellette!

Szívből drukkolok neked.

2018. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én 60 kilót adtam le szűk 2 év alatt. Én csak a kajára mentem rá. Jobb lenne sporttal, de szerintem pont itt hasal el a legtöbb fogyni vágyó. Már az evés visszaszorítása is nagy akaraterőt és napi életvitel váltást jelent, erre rá még a sport részemről mindig kudarcot eredményezett. Én napi 800-900 kcal energiát vittem be egy nap. A cukromat rendszeresen mértem. Részemről a kulcs az volt, hogy szabályokat fektettem le. Csak napi 3 étkezés semmi több, nincs közte egy alma se, semmi! Fontos, hogy az étkezést, a nap, szükséges, gyorsan le tudni való részének állítottam be, mert ha azon agyalok, hogy milyen éhes vagyok és várom a kövi étkezést, akkor nem fog menni. Hiúsági kérdést csináltam belőle. Mondtam a környezetemnek, hogy ez nekem menni fog. Én ezt most végig csinálom ha törik ha szakad. Rajtam ez nem fog ki. Voltak mantráim is. "én kezem én szám!" Az esetleges dühömet a kaja felé fordítottam. Ha mérges vagyok nem eszem. Ezzel ki írtottam magadból azt, hogy örömet okozzon az evés. Minden reggel mérlegre álltam! Nem hetente! Ha ilyen keveset eszek napi szinten látszik az eredmény. Hibáztam néha, főleg ez elején, de egy percig nem gondoltam, hogy ezzel minden kárba ment. Pár ilyen hiba és utána nem lesz több, mert a napi mérlegen láttam, hogy elpcsékoltam 2 napot és sajnáltam! Imádtam látni ahogy mentem be 150, 140, 130, 120 stb. alá! Nem akkora ördöngőség mint aminek a világ beállítja a fogyi tablettákkal meg fitnesz gurukkal.


Biztos van jobb megoldás, de nekem ez működött. Tény hogy veszélyes. De én biztos voltam benne, hogy nekem az nem fog menni, hogy 5-10 évig nyomjam ezt. -30 kiló után sem láttam magamon a változást, hisz minden nap látom magam. Környezetemből jöttek jó visszaigazolások, de én nem vettem nagyon komolyan, mert csak kedveskedni akarnak, de 120 kilosan bizony még kövér egy ember. Ezen 2 jó szó nem segít...

A végére az árny oldal! Pár hónap után már könnyen ment. De szellemileg nem igazán voltam toppon. A kevés kaja korlátozta a szellemi képességeim. Hajlamosabb az ember depizni! 7-8 hónap után, hibázás miatt, megfordult a fejemben a hányás is. De nem dőltem be magamnak! Ez nagyon fontos! Mert akkor a dagiból bulémiás lesz és az sem jobb...

Ez az én történetem a miatt hogy közel sem veszélytelen ajánlani biztos nem fogom!

2018. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!