Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvos felírt nekem napi...

Az orvos felírt nekem napi 2x1 Detralexet (2x450mg Diozmin és 50mg Heszperidin), de én anyagi okok miatt lehetőleg elkerülném a szedését (kb.6ezer Ft/hónap), milyen alternatíva van helyette, ami ugyanúgy hat a vénákra? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés

Esetleg ez?

[link]


Ebből napi 1 tablettát kéne szedni és ez havi szinten kb. 1500 Ft lenne csak. Vagy ez?

[link]



2018. júl. 9. 00:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Rutin + C-vitamint szedek, mivel az amúgy is kell a szervezetnek, de nem akarnék havi szinten kiadni 6000 forintot, ha esetleg olcsóban és egyszerűbben is meglehet oldani a dolgot. Van a BioCo-nak ugyanúgy diozminja, csak azzal az a bajom, hogy abban csalánlevél is van (100mg/tabletta), így ha abból szednék napi 2x1-et, akkor az már napi szinten 200mg csalánlevél kivonat lenne, ami nem tudom, hogy jó-e (mivel a csalánban sok a vas is). A vadgesztenyéről hallottam, hogy jó a lábra, mivel krémekben is van.
2018. júl. 9. 00:12
 2/9 A kérdező kommentje:
*olcsóbban
2018. júl. 9. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbban, úgy, hogy mondod az orvosnak, hogy te nem vagy milliomos és ezt nem tudod megfizetni, úgyhogy legyen olyan kedves és írja fel ezeknek a gyógyszereknek a helyettesítőjét, ami kb fele ennyibe kerül.
2018. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez van még, csak ebben tablettánként 100mg csalánlevél kivonat van. És azt írják ugye, hogy napi 1 db tabletta. (Bár a Detralex-re is az van rá írva).

2018. júl. 9. 00:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Vény nélkül kapható gyógyszer. Nincs rajta mit felírni, kedves utolsó.

Ami a ginkót illeti szerintem nem sokat ér, a gesztenyéről pedig nem tudok nyilatkozni.

2018. júl. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vadgesztenye krém nekem semmit nem ér, hiába kenegetem vele a lábam.

Amúgy kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy milyen olcsóbb gyógyszerekkel tudod ezeket helyettesíteni.

2018. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! A Jutavit-nek is van Diozmin+ Heszperidin tablettája, (szintén 500 mg), vény nélkül kapható és jóval olcsóbb. Ebben is van csalánlevél kivonat +feketeáfonya kivonat, szerintem a legegyszerűbb, ha a gyógyszertárban megkérdezed, hogy szedhetsz-e ezekből napi 2-t. De van a Bioheal-nek is ilyen tablettája, és az-ha jól tudom-nem tartalmaz mást (nincs benne csalánlevél stb.)
2018. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2018. júl. 10. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Jutavit szart se ér.
2023. jún. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!