Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van az, hogy néha...

Mitől van az, hogy néha rendesen tudom inni a vizet, megiszok napi 1,5 litert, máskor pedig 1 korty nem megy le a torkomon, konkrétan ellenáll a nyelőcsövem szinte hogy lemenjen a víz?

Figyelt kérdés

Ilyenkor nem is tudok meginni egy nap max egy pohárnyit jóesetben. És most nem úgy értem hogy betolok egy üveggel aztán nem bírok többet inni, hanem napokig bírok, aztán egyszer felkelek reggel és akkor meg már nem megy, olyankor nem is iszom szinte egyáltalán vizet 1-2 napig. De minden mást bírok.

(bocs, lehet hülye kérdés de nem hiszem hogy azért lenne mert a szervezetemnek épp nincs szüksége vízre, hiszen arra mindig van, nem?)


2010. jún. 22. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Azon is múlik, mit eszel. Az ételeknek is van folyadéktartalmuk, és nem csak a leveseknek. Én pl. ha sok gyümölcsöt eszem, egyáltalán nem kívánom az innivalót.
2010. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy még nem is eszek olyan sok víztartalmú ételt. Igazából azt a másfél litert is csak azért iszom mert kiteszem mindig magam elé az asztalra és ha már ott van, meg is iszom... De egyébként volt régen hogy hetekig nem is ittam vizet, csak ha nagyon kifáradtam pl tesióra után..
2010. jún. 22. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az ivással, akkor igyál, ha szomjas vagy! Ez a kötelező másfél liter csak egy divatőrület.
2010. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általában jobban érzem magam ha iszom rendesen, de magamtól nem jutna eszembe...
2010. jún. 22. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!