Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amit nem kívánok, nem szeretek...

Amit nem kívánok, nem szeretek, arra nincsen szükségem? Graham bácsi?

Figyelt kérdés

Elég ha heti 1-2x eszek nagy szemforgatva zöld leveleseket vagy kereszteseket, ellenben minden nap legalább 1 adag egyéb zöldséget (uborka) és 5-6 adag gyümölcsöt? A cronométer alapján mindent beviszek, amit be kell.

Lenne más előnye a zöldfogyasztásnak?


Ha abból indulok ki, hogy az a táplálék, amit kívánatosnak tartok, akkor nekem a zöldek nem azok? Esetleg az a felvetés, hogy nincs szükségem több K-vitaminra, így nem kívánom őket?


2018. szept. 19. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így működik. Én se szeretem a zöld leveleket, ami a számomra ideális étrenden pedig kellene. Pech. De ha "mindenfélét" eszem (nem zárok ki sok ételcsoportot, csak néhányat :D), simán megoldom másból a tápanyagokat...


Van, aki soha, semmilyen zöldséget sem eszik és elvan, durván jó mindenevők vagyunk, bármit kizárhatunk, nincs ételcsoport, ami szükséges a viszonylag egészséges élethez. De a zöldségek teljes kizárása azért már necces, nagyon érteni kell hozzá, mi merre, gondolom.

A zöld levelek kihagyása jóval szolidabb.


Én egész jól tudok enni, az egyetlen hiányjelenség, amit könnyedén összehozok, az a magnéziumhiány. Nem esik jól vagy nem ízlik az, amiből rendesebb magnézium,mennyiséget tudnék bevinni. Pedig a szervezetemnek nyilván szüksége van rá, ez az egyik legfontosabb mikrotápanyag, ha lehet ilyet mondani, de elég sok folyamathoz kell, az izmoknak, idegeknek és ki tudja, minek még... De nem tűnik fel, nem kívánom, aztán jönnek az izomgörcsök. Ma már néha bekapok egy tablettát, ha a megszorító, de nekem legjobban eső, magnéziumszegény étrendemen vagyok. S igyekszem megkedvelni pl. a spenótot, de ez nem megy könnyen, úgyhogy keresgélek más forrásokat.


S van, aki mondjuk évtizedek óta pocsékul étkezik s azt szokta meg. Nem véletlenül van sokaknak mindenféle hiánya, nem érezzük, hogy mit kéne ennünk.


Gratula, ha a chronométer alapján minden megvan, én néha megnézem, a tökéletesség elég nehéz szálkásításkor, de azért nem állok olyan vészesen. Kivéve a magnéziumot s 1-2 egyebet...

2018. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!