Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kelek fel éjjel enni?...

Miért kelek fel éjjel enni? Hogyan szokjak le róla?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul alszom, nem tudom mi miatt. Voltam vérvételen, hormonvizsgálaton is, teljesen egészséges vagyok. Nem vagyok depressziós, nem stresszelek egyáltalán. Mégis felkelek éjjel, olyan éjfél és 3 óra között arra, hogy éhes vagyok. Ilyenkor mindig eszek. Viszont az elmúlt egy évben felszedtem 10 kiló felesleget emiatt. Nem étkezem egészségtelenül, csak nem kéne ilyenkor ennem. Volt, hogy éjjel felkeltem, nem ettem, nagy nehezen megálltam. Reggel pedig arra keltem, hogy annyira émelygek, mintha kb 3 napja nem ettem volna. Akkor hánytam is savat. A gond az, hogy a szüleim megtiltották, hogy egyek éjjel. Most már ott tartok, hogy hiába kelek fel éhségemre, ha nem eszek, 90%-ban nem tudok elaludni. Ilyenkor megvárom a reggelt, hogy ehessek. Na ez az, amit utálok az elmúlt 2 hétben. (Azóta van ez a szabály). Fent vagyok éjjel 6 órát is akár, mert nem ehetek. Hiába iszom vizet, hiába eszem banánt/almát/barackot, 10-20 perccel később még jobban éhes leszek. Mitől lehet ez? 16L
2018. okt. 15. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem értek egyet a szüleiddel, hagynak éhezni és nem pihenni? Ez testileg-lelkileg iszonyú lehet...


Persze a normális az lenne, ha nem kelnél fel éhségre éjjel. Mennyit, mit vacsorázol, illetve nem tudsz változtatni valamit a napi táplálkozásodon, hogy jóllakottabb legyél ugyanannyi kalóriában? Nekem kisebb csodákat tett az étrendváltoztatás, de ha nem a megfelelő időben eszem megfelelő mennyiséget, akkor én is simán meg tudok éhezni éjfél és 3 között, csak akkor én még nem feküdtem le, de ettől még nem örülök, ha ilyenkor tartok egy nagy étkezést, mert érzem, hogy nekem ilyenkor nem kéne ennem (plusz így sose fogyok le, pedig rám fér).


Úgyhogy szerintem változtatni kéne az étrendeden vagy később vacsoráznod vagy többet, mert lehet teljesen simán fizikai oka, amivel nehéz küzdeni s nem is kell. Éhesen enni kell, ez nálam alapszabály, nekem is tönkreteszi az éjszakai pihenésemet, ha éhezem, pedig eleve nem szoktam frissen kelni.


A gyümölcs nagyon sokunkra úgy hat alapból, ahogy írod, csak éhesebbé tesz. Nekem a banán még OK, de jól nem lakom tőle, ahhoz rendes mennyiség és összetétel kell. A fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, a szénhidrát s főleg az egyszerű cukor (ami a gyümölcs kalóriatartalmát is adja, bár pl. éretlenebb banánnál keményítő is sok van még) a legkevésbé laktató. De ez csak általánosan van így, mert van, aki gyümölccsel is jóllakik. De nem meglepő, hogy te nem és ha igazán éhes vagy, lehet, hogy neked is sok kalória kell, mint sokunknak.

2018. okt. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

,,Nem étkezem egészségtelenül, ..."


Csak rosszul. Nekem is rögvest ez szúrt szemet, hogy azért van ez, mert nem táplálkozol okosan, tudatosan. Az egészséges táplálkozás nem azt jelenti, hogy eszel gyümölcsöt és zöldséget. Tessék egy kicsit tájékozódni a témában, ha van rá lehetőség, egy szakemberrel beszélni a rendes táplálkozásról.

2018. okt. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Évek óta ugyanúgy táplálkozom, mégis csak 2 éve van ez.
2018. okt. 15. 01:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Második, nekem az jött le, hogy éjjel eszik csak gyümölcsöt (azt miért nem tiltják, nemtudom, étel az is, ráadásul cukor, én pont nem azt szoktam előszedni, ha enni is akarok meg nem is. hanem a tojásfehérjét zöldséggel, néha hat), nem az egész napja ez... Bár a gyümölcs előnye, hogy gyors az emésztése, ha ez valakinek számít az éjszakai nyugalmában. Sokan teli hassal alszanak remekül, persze sokan pont nem, de elalvás előtt pár órával egy alaposabb vacsora, az általában hat, úgy gondolom.
2018. okt. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha kajálok lefekvés előtt, ugyanúgy felkelek, mint amikor nem eszek előtte.
2018. okt. 15. 01:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Na de mit eszel, és mennyit? Leírhatnád egy tipikus napodat.

Ha egészséges vagy, csak arra tudok tippelni, hogy valamilyen tápanyagból (pl. fehérje vagy zsír) túl kevés a napi beviteled.

2018. okt. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Legtöbbször húst eszem krumplival vagy rizzsel. Előtte meg mindig eszek levest.
2018. okt. 16. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!