Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka, hogy folyton...

Avaril kérdése:

Mi lehet az oka, hogy folyton éhes vagyok, bármit eszek másfél óra múlva korog a gyomrom?

Figyelt kérdés
Voltam cukor terhelésen a 120perces érték 3,40. Ha nem hasznalom gogamzas gatlot folyamatosan meg van a mensim én már nem tudom mi függ össze mivel. 1 éve orvosokhoz járok meg kineziológushoz meg pszichológushoz, de eddig csak úgy érzem romlanak a dolgok. A vérnyomásom gyakran 80/ 60 finomított cukrott már abszolút nem eszem, 28 éves vagyok és 53kg. Diabetikus által összeírt étrendet próbálomtartani, annyit segít, hogy nem érzem, hogy mindjárt össze esel evés után fél órával. De ez így még mindig zombi üzemmód. Elegendő folyadékot iszom és minden nap sétálok pár km.-t. Nagyon nagyon boldog lennék ha valakinek lenne egy jó ötlete!

2018. okt. 24. 23:35
 1/10 Bazita ***** válasza:
Mennyi kalóriát fogyasztasz naponta?
2018. okt. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan ez volt a problémám, amikor anorexiából kezdtem el gyógyulni. A te eseted gondolom más, lehetséges a pajzsmirigy, de lehetséges az is, hogy az 53 kg édes kevés a Te testmagasságodhoz, életviteledhez és a szervezeted minden órában azt szeretné, ha energiához tudna jutni, ami ha belegondolsz érthető. Az is lehet, hogy amit a dietetikus mintaétrendet össze írt, az neked még mindig kevés. A testúly, az életvitel mind kihat a hormonháztartásra. A diabétesz nem fog ettől egyelőre függeni. Mindenképpen javasolom, hogy egy belgyógyàszt is keress meg ezekkel a panaszaiddal. Kitartást!
2018. okt. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Az étkezéseid tartalmazzanak

- Szénhidrátot

- Fehérjét

- Vitaminokat

- Egészséges zsírt/olajat

És ne luxuskalóriákból épüljenek fel

2018. okt. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. Két étkezés között ne teljen el sok idő (étkezz kb 3 óránként), mert máskülönben a szervezeted a saját tartalékait emészti fel
2018. okt. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+ egy dietetikust ajánlanék. Én is Anorexiából gyógyultam mint a 2. válaszoló és így ismerem ezeket a tippeket. Plusz, ha pl nem egy a 4 tápanyagból felépülő ételt eszem egy étkezésnél, 1 óra múlva nem bírok magammal.
2018. okt. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit eszel és mennyit? Kétlem, hogy szó szerint bármitől éhes maradsz. Pl. egy soktojásos rántotta sok zöldséggel vagy anélkül (akit extrém módon éhesít a szénhidrát, annak akár az is bekavarhat, nálam a tojás ellensúlyozza ezt) szinte mindenkinek elég pár órára, de akinek nem, annak van más, megfelelőbb étele s mennyisége.

Ha nekem írna valaki étrendet, én is éheznék, ez szinte garantált. Nem mindenkit laktatnak a tipikusabb "jó étrendek".


Gondolom, régen jól tudtál lakni, akkor mit s mennyit ettél? Az is számíthat, hogy mikor...

2018. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-4-5 vagyok, és a hatopssal teljesen egyetértek. Tényleg igaz, hogy sok az egészségesnek valt étrend, amitől az ember ugyanúgy éhezik; de sima alapanyagokból is lehet a szükséges tápanyagokat biztosítani, egészséges menüket összeállítani és jól lakni órákra.
2018. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Az az igazság hogy nem szeretek enni, ezért idegesít hogy szinte folyton korog a hasam, amit előírtak azt a mennyiséget nem is tudom magamba nyomni. Barna kenyeret/ zabkását (rendes zabbol) szoktam enni, reggel ebédre barna rizst vagy durum tésztát valamivel (legtöbbször) a lényeg hogy igekszem nehezen felszívódó dolgokat enni. De 1 óra mulva megint korog a hasam. Így az egésznapomnak az evésről kéne szólnia..:/ Többet eszem mint a ‘diéta’ megkezdése elött, de így is fogytam 1,5 kg. A pajzsmirigyemet nézték az rendben volt.
2018. okt. 25. 23:37
 9/10 A kérdező kommentje:
166cm vagyok.
2018. okt. 25. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, 3-4-5 vagyok. Én 36 kg-ról 45-re amikor híztam roborálással, akkor az elején nem bírtam enni. 6 menüm volt és kus adagok ellenére lement a fele, ki is maradtak ételek. Utáltam enni. Fokozatosan szoktattam rá magam.
2018. okt. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!