Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék. Mit tehetnék...

Veronika29 kérdése:

Hízni szeretnék. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. A jelenlegi súlyom 41 kiló és ez mellett 157 centi vagyok. Nyár óta 3 kilót híztam, köszönöm a nagymamámnak, de még nem érzem úgy, hogy elég lenne. Szeretném az ideális testsúlyomat elérni, ami 48 kiló körül van.

Az elmúlt egy hónapban itthon edzek, leginkább erősítő edzések, mert javasolták, hogy talán attól megindulhat a súlynövekedés és nem is szeretnék úgy hízni, hogy csak zsír legyen rajtam. Már egész régóta rendszeresen eszek, a főétkezések némi csúszással ki vannak pipálva és ha ezen kívül éhesnek érzem magam, akkor nassolok (süti, csoki, gyümölcs..amihez éppen kedvem van)

Ha van bármi más ötletetek, ami felgyorsíthatná a súlygyarapodást azt megköszönöm! :)



2018. nov. 5. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így jól hangzik. Ha nem akarsz főleg zsírban hízni, akkor gyors hízásra nincs lehetőség. Ha tényleg nagyon lassan hízol, akkor egyél többet, ennyi.
2018. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keresd fel a háziorvosod, vizsgáljátok ki, hogy minden rendben van-e az anyagcseréddel. Az is lehet, hogy valami hormonprobléma. Pajzsmirigy, vagy egyéb betegség, netán valami gyógyszer mellékhatása. A lényeg, hogy először az okot kell kideríteni, ha van. Persze lehet, hogy ez nem tünet, csak valami étkezési zavarnak köszönhető dolog, vagy alkati öröklés. Ha ezek kiderültek, akkor érdemes dietetikust felkeresni, és személyi edzővel is kezdeni valamit.

Az, hogy jól összezabálsz mindent, csak azt éred el, nem biztos, hogy az egészségedet szolgálja. Lehet az is, hogy átesel a ló túlsó oldalára, és akkor a fogyás miatt erőlködhetsz már.

2018. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nacui válasza:

Felesleges a háziorvos. Nálunk a családba mindenki 40+ kiló körül mozog sőt 50 kilóval mentek szülni is valamint 40+ kilóval jöttek ki már a kórházból is. Genetika semmi más.

Nem akarom elvenni a kedved, én 7 éve próbálok hízni. Eleinte 60 kg volt a cél, most annak is örülnék ha 50+t elérnék. Háziorvos írt fel nekem Nutricia Nutridrinket, 1 év alatt dobott rajtam 3 kilót (Igen jól olvasod), de konkrétan 1 hónapig nem elég és egyáltalán nem olcsó. Én is próbáltam mindent, reménytelenül, azért ha valami jó tanácsot kapsz, dobhatnál egy üzit. Egyébként 165cm 48kg 22/L

2018. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, az emberek különbözőek. Van akinél genetika, ahogy ezt én is mondtam, de lehet valamilyen betegségnek a tünete is.

Az, hogy nálad genetika, az nem jelenti azt, hogy másnál is tuti, hogy genetika, és így 100%-ra kijelenteni látatlanban, hogy felesleges a háziorvos, meg hogy semmi más nem lehet, kb. dőreség, hogy csúnyábban ne fogalmazzak.

2018. nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!