Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Félrevezetnék az embereket a...

Félrevezetnék az embereket a dietetikusok?

Figyelt kérdés

Eléggé el voltam hízva és a cukorbetegség előállapotában lettem ezért elmentem egy ilyen dietetikushoz aki 160 grammos szénhidrátot írt elő hogy ezt osszam szét az egész nap alatt. Elkezdtem enni és számolgatni a szénhidrátokat nekem soknak tűnt és ami az érdekes hogy alig fogytam is, pár kilót azért fogytam is, de nem sokat. Három hónap múlva a vérképem nem javultak, azt mondtam hogy ez nekem sok. Ezért megfeleztem és 80 gramm szénhidrátot kezdtem enni egy nap és bizony értelemszerűen a zsírt meg a fehérjét megemeltem. Azt vettem észre hogy jobban elkezdtem fogyni és a következő vérképem is javult.


Miért mondott ilyen sok szénhidrát fogyasztást a dietetikus? Miért állítják be ilyen sok szénhidrátra a betegeket?


2018. dec. 20. 01:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Legalábbis részben azért írnak elő ilyen sokat, mert az átlagos cukorbeteg számára ez is kemény, 80-tól kiakadna és meg se próbálná betartani vagy ha igen, rosszul lenne, éhezne, ésatöbbi.


Tudod, az emberek nem egyformák s a cukorbetegek sem. Kinek több, kinek kevesebb szénhidrát a jó. Van, aki 20 gramm alatt érzi magát remekül... De van, akinek a 80 is rosszullétet okozna.


Az valóban elég felületes, hogy mindenkinek viszonylag sokat írnak elő... Ha én dietetikus lennék, tuti bevinném a megalapozott egyéni véleményemet arról, hogy nincs étrend, nincs makrószett, ami mindenkinek jó.


A fogyás valamivel egyszerűbb (bár ebben nem mindenki hisz): ha kalóriadeficitben van, fogysz. Persze hogy nem fogy az ember csak azért, mert 160 grammos a szénhidrátkerete, ez nem így működik. Akkor sem feltétlenül fogy, ha 20, nyilván. Ott a többi makró és az ember kalóriaigénye. Van, aki 800-zal is fogy, nincs igazán szoros összefüggés. Sokunknak segít a szénhidrátcsökkentés, de nem az alapján fogyunk.

2018. dec. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést már többször is feltettek itt. A 160 gramm az átlag ch fogyasztásnak kb. a fele, vannak, akik már ezt is nehezen tartják be, illetve a legtöbb embernek ez már jelentős csökkentés, és így is javul az állapota, fogy stb.

Nyilván vannak olyan emberek is, akiknek ez is több, mint amivel meg tud birkózni a szervezetük, nekik érdemes az egyéni igényüknek megfelelően csökkenteni.

A dietetikusok és az orvosok többnyire az általános ajánlásokat követik, aztán (jó esetben) később megnézik, segít-e. Sajnos olyan ez a világ, hogy az az egészségügyi szakember, aki szembemegy a hivatalos álláspontokkal (pl. hogy kötelező gabonát enni, vagy hogy a sok telített zsír káros az egészségre, és cukorbetegeknek zsírszegényen kell táplálkozniuk), annak nem lesz könnyű az élete... Külföldön már vannak olyan orvosok, akik low carb vagy akár ketogén étrenddel gyógyítanak cukorbetegeket, de kis hazánkban még azt sulykolják mindenhol, hogy ezek mennyire károsak. Lassan változnak a dolgok, mindig le vagyunk maradva pár évvel, évtizeddel.

Mindenesetre te csináld úgy, ahogy neked jó. Ha így tudsz fogyni és javul a vérképed, az jó visszajelzés.

Én nem hiszek a kalóriaelméletben - ad némi segítséget a fogyáshoz, de a makrók szerintem sokkal fontosabbak, főleg, ha valakinek gond van a vércukor- és inzulinszintjével. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy mérsékelt ch (80-120 g), normál fehérje és viszonylag sok zsír bevitele mellett jobban érzem magam, nem vagyok állandóan éhes, stabil a vércukorszintem, nem fázom állandóan (jobb az anyagcserém), van kedvem és energiám mozogni, és persze elég gyorsan le is fogytam.

2018. dec. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!