Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, hogy hízzak...

Mit csináljak, hogy hízzak és, hogy legyen étvágyam?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 178cm és 51kg.Kb 2 hónap alatt fogytam 4kg-t.Mostanaban egyre inkább nincs semmi étvágyam, van hogy napokig csak 1-1 szendvicset eszek meg.. Tavaly voltam vérvételen, pajzsmirigyemmel semmi baj.. Nem tudom mi lehet, de ha ez így folytatódik akkor nem tudom mi lesz.. Kb semmi alakom nincs, deszka vagyok elől-hátul, és próbálok változtatni de nem megy.. Mit csináljak? Van valami ami növeli az étvágyamat?
2018. dec. 21. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik baratnom pont emiatt vett a patikaban berescseppet. Neki az orvosa ajanlotta mert etvagya sem volt es egyre csak fogyott,egeszsegugyileg teljesen rendben volt. A berescsepp meghozta az etvagyat es nehany rendszeres szedes utan szepen hizott, persze nem 3 nap alatt 20 kg jon fel az emberre de ha rendszeresen csepegtetsz kajaba,italodba akkor megfofja hozni. Es egeszseges is raadasul. Ha esetleg nalad nem valna be vagy nem tetszik akkor mas etvagygerjeszto vitamint is tudnak adni de azok java reszt nem valnak be. Esetleg egyel edesseget ha szereted, tobb csoki gumicukor,cukros lottyok
2018. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Talán a B-vitamin komplexre mondják, hogy étvágynövelő...? Viszont ha TUDSZ enni, csak nincs étvágyad, akkor egyél étvágy nélkül. Akkor van baj, ha a hányás kerülget evéskor, mert akkor ez a hozzáállás nem működik.


Én semmiképpen nem ajánlom a cukros vackokat... Persze nem tudom, neked mi működhet, de olykor (a nap folyamán többször) bepróbálkoznék valami jobb kis nasival, mogyoró, túró, csoki (az legalább nem csak cukor, pláne a cukormentes)... De nemcsak kalóriát kell enni, hanem sok tápanyagot, kevés evésnél különösen rá kell menni a fehérjebevitelre, én mindenképpen ennék nyers zöldséget is.

2018. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevés a gyomorsavad, és/vagy vitaminhiányod van, ezekre kellene valami megoldás. B-vitamin komplex, cink szedése hasznos lenne, és sok savanyú (de nem cukros) étel, ital. Pl. étkezések előtt vagy közben savanyú káposzta leve, almaecetes vagy citromos víz. Az Optacid is segíthet (gyomorsav szabályzó készítmény).
2018. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!